Informacje20 maja 2016, 18:40,

Policja przeprowadza kolejne kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie - KPP Piaseczno

Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania, parkowanie na „kopercie”, na zieleni czy w zatoce przeznaczonej dla autobusów jest najczęstszym wykroczeniem i przyczyną otrzymania mandatu karnego przez kierowców w Piasecznie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w odpowiedzi na liczne postulaty i maile zapowiadają zdecydowane egzekwowanie prawa wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów dotyczących prawidłowego parkowania.

POLICJA PRZEPROWADZA KOLEJNE KONTROLE PRAWIDŁOWOŚCI PARKOWANIA W PIASECZNIE - KPP PIASECZNO

Oprócz oczywistych znaków zakazujących zatrzymywania pojazdów, należy również pamiętać o przepisie określającym pozostawienie minimum 1,5 m przejścia dla pieszych na chodniku, i jego dalszym zapisie, że jeśli ta szerokość jest nie wystarczająca i zaparkowany pojazd utrudnia płynność ruchu pieszych to parkowanie jest zabronione!!! O tej części przepisu znaczna liczba kierowców nie pamięta! Pieszy, a tym bardziej osoba z dzieckiem w wózku z pewnością nie czuje się komfortowo. Należy także pamiętać że za zniszczenie chodników w znacznym stopniu odpowiadają wjeżdżający na nie kierowcy. Niestosowanie się do znaków drogowych i przepisu oznacza popełnienie wykroczenia z art. 92 lub 97 kodeksu wykroczeń i otrzymanie mandatu karnego w wysokości 100zł. plus 1 punkt karny.

Kolejną niepokojącą sprawą jest brak znajomości przepisów, gdyż tak najczęściej tłumaczą się osoby które parkują samochody na przystankach komunikacji miejskiej czy miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, na przystankach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymania i postoju pojazdów! A z miejsc oznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych- korzystać mogą jedynie osoby uprawnione posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zapowiadają systematyczne kontrole na terenie miasta pod kątem prawidłowego parkowania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje20 maja 2016, 18:59,

Przyjazna Polska - w projekt filmowy włączyli się policjanci z Piaseczna i komisariatu w Górze Kalwarii

"Przyjazna Polska” to projekt filmowy sfinansowany przez budżet państwa, Unię Europejską i fundusz azylu, migracji i integracji. W realizację filmu tworzonego przez stowarzyszenie Vox Humana włączyli się policjanci z Piaseczna i komisariatu w Górze Kalwarii. Celem jest między innymi przybliżenie znajomości przepisów prawa i obowiązków dla osób przebywających na terenie naszego kraju.

PRZYJAZNA POLSKA - W PROJEKT FILMOWY WŁĄCZYLI SIĘ POLICJANCI Z PIASECZNA I KOMISARIATU W GÓRZE KALWARII

Zgłoszenie przestępstwa i wykroczenia - jakie są różnice? Czy otrzymam pomoc tłumacza podczas wizyty w komisariacie Policji? Zasady obowiązujące kierowców na terenie Rzeczpospolitej? To tylko niektóre tematy poruszone w filmie realizowanym przez stowarzyszenie Vox Humana.

Odbiorcami filmu będą obcokrajowcy, których sytuacja życiowa zmusiła do opuszczenia ojczyzny. Film ma im pomóc w odnalezieniu się w nowej, często zupełnie obcej i niezrozumiałej rzeczywistości. Dla większości z nich polskie czy europejskie przepisy, normy i rzeczywistość są odmienne od obowiązujących w ich krajach. Brak znajomości tych zasad prowadzić może do wielu nieporozumień. Dlatego realizowany ze środków europejskich, budżetu państwa i funduszu azylu, migracji i integracji projekt filmowy ma pokazać jak radzić rozmaitym trudnościom.

Film realizowany z udziałem policjantów w Komisariacie w Górze Kalwarii oraz na ulicach Czerska dotyczył właśnie spraw związanych z przestrzeganiem i korzystaniem z przepisów prawa związanych z Policją.

Film prezentowany będzie podczas szkoleń prowadzonych w Ośrodkach dla Cudzoziemców na terenie całego kraju.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie