Informacje6 października 2016, 13:18,

Policja poszukuje osób ze zdjęć

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii publikują wizerunek kobiety i mężczyzny, podejrzewanych o dokonanie kradzieży młotowiertarki wartości ponad 1800 złotych. Dotychczasowe działania nie doprowadziły do ich zatrzymania. wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu tych osób proszone są o pilny kontakt z komisariatem policji w Górze Kalwarii.

Policja poszukuje osób ze zdjęć

Do zdarzenia doszło w dniu 26 września br., około godz. 11.00 w miejscowości Łubna gmina Góra Kalwaria. Z policyjnych ustaleń wynika, że do jednego ze sklepów wielobranżowych weszła kobieta wraz z mężczyzną.

Wykorzystali oni chwilową nieuwagę pracownków, którzy w tym czasie zajęci byli obsługą innych klientów, i ze sklepowej półki zdjęli wartą ponad 1 800 złotych młotowiertarkę. Nie płacąc szybko opuścili teren sklepu.

Policja poszukuje osób ze zdjęć

Całe zdarzenia zarejestrowane zostało w systemie monitoringu. Prowadzone przez funkcjonariuszy dotychczasowe działania nie doprowadziły do ich zatrzymania. Wobec powyższego policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zdecydowali o publikacji wizerunku osób podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu proszone są o pilny kontakt z policjantem prowadzącym tą sprawę asp. szt. Arturem Zagdańskim pod numerem tel. 22 60 45 880

Informacje6 października 2016, 18:16,

Reklama w krajobrazie na terenie gminy Piaseczno

Trwają konsultacje społeczne dotyczące ustanowienia zasad umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy Piaseczno.

REKLAMA W KRAJOBRAZIE NA TERENIE GMINY PIASECZNO

31 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przygotowania projektu uchwały w sprawie stworzenia zasad określających sytuowanie obiektów małej architektury, tablic, urządzeń reklamowych i ogrodzeń oraz określenia ich gabarytów, standardów jakościowych oraz materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. - Sukcesywnie porządkujemy tereny gminne i usuwamy z nich nielegalne i nieestetyczne reklamy, narzędziem do rozwiązaniu tego problemu na innych gruntach, także prywatnych może być nowa uchwała, którą zamierzamy przygotować – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza.

Aby możliwe było podjęcie uchwały regulującej powyższe kwestie niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które uwzględnią różne poglądy na ten temat. - Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat otaczającego ich krajobrazu i reklam w przestrzeni publicznej, pomoże nam to w opracowaniu takich zasad, które odzwierciedlą oczekiwania mieszkańców, respektując też potrzeby przedsiębiorców – wyjaśnia wiceburmistrz.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa ankietę, która zawiera 10 pytań o charakterze zamkniętym. W niektórych pytaniach można wskazać więcej niż jedną odpowiedź. Układ pytań nie jest przypadkowy. Odpowiedź na wszystkie pytania zajmuje tylko kilka minut.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. www.piaseczno.eu/ankiety