Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

Policja podsumowuje Święta Wielkanocne

Zdecydowanie mniej było interwencji. Apele o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w kilku przypadkach pozostały bez echa. W okresie świątecznym na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci odnotowali 12 kolizji drogowych, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców i 4 sprawców pobicia. Jak co roku piaseczyńscy policjanci dbali o nasze bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i na drogach, abyśmy spokojnie mogli wyjechać i wrócić do domu. W trosce bezpieczeństwo mieszkańców na terenie powiatu pojawiło się więcej patroli. Zdecydowanie mniej było interwencji. Okres świąteczny upłynął spokojnie, poza drobnymi incydentami policjanci odnotowali tylko kilka zdarzeń kryminalnych. Gdyby nie zatrzymani sprawcy pobicia i pijani kierujący na drogach, moglibyśmy powiedzieć, że okres świąteczny w powiecie piaseczyńskim minął spokojnie.

POLICJA PODSUMOWUJE ŚWIęTA WIELKANOCNE

Przed rozpoczęciem długiego świątecznego weekendu piaseczyńska drogówka apelowała do kierowców o rozważną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Informowaliśmy o policyjnych akcjach, które będą prowadzone na drogach powiatu piaseczyńskiego. Okazało się jednak, że nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca przestrogi i apele policji. O lekceważeniu i ignorowaniu, przez niektórych kierowców, przepisów ruchu drogowego świadczą przytoczone statystki. Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu piaseczyńskiego nie odnotowano żadnego wypadku, doszło natomiast do 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, jeden złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, a dwóch było nietrzeźwych. Pamiętajmy, pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

Gmina Prażmów wyodrębniła fundusz sołecki

Rada Gminy Prażmów po raz kolejny przychyliła się do mojego wniosku i zdecydowała się na wyodrębnienie z budżetu gminy na 2014 r. funduszu sołeckiego, kierując środki finansowe bezpośrednio do dyspozycji zebrania wiejskiego. Fundusze sołeckie wyodrębniamy z budżetu już po raz czwarty. Obserwując z roku na rok coraz większą sprawność w ich wykorzystaniu, dostrzegamy drzemiący w nich potencjał pobudzania aktywności obywatelskiej.

GMINA PRAżMÓW WYODRęBNI£A FUNDUSZ SO£ECKI

Fundusze sołeckie w 2012 roku zostały przeznaczone na przedsięwzięcia społecznie użyteczne. Udało się zrealizować inwestycje, o które Państwo wnioskowaliście podczas spotkań wiejskich. Zrealizowaliśmy odbudowę rowów odwodnieniowych m.in. w miejscowościach Nowy Prażmów, Wilcza Wólka, Nowe Wągrodno i Biały £ug. Przeprowadziliśmy doraźne utwardzenie dróg gminnych w miejscowościach Ludwików i Zawodne. Sołectwa Jeziórko, Uwieliny i Biały £ug przeznaczyły środki finansowe na rozbudowę oświetlenia ulicznego. Ponadto w miejscowościach Krępa, £oś i Wągrodno przeprowadzono montaż tablic informacyjnych, na których mieszkańcy mogą wywieszać swoje ogłoszenia.

W bieżącym roku kontynuowane będą roboty odwodnieniowe na obszarze sołectw Krupia Wólka, Kolonia Gościeńczyce, Dobrzenica, Błonie oraz Wilcza Wólka. Prowadzone będzie doraźne utwardzanie dróg gminnych w miejscowościach Jeziórko, Wola Prażmowska i Ludwików. O wykonanie spowalniaczy ruchu drogowego wnioskowały sołectwa £oś, Gabryelin i Kędzierówka. Na realizację czekają także remonty oraz doposażenie obiektów komunalnych przeznaczonych na świetlice, sale, kluby służące mieszkańcom za miejsca spotkań. Część funduszy ukierunkowana jest również na umożliwienie mieszkańcom integracji w obrębie swoich sołectw.

Jestem zwolennikiem inicjatywy przekazywania puli środków w zarząd mieszkańców. Mieszkańcy sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują i jakie działania przełożą się na poprawę warunków ich życia. Dzięki funduszom sołeckim mają do dyspozycji określony budżet, w ramach którego mogą działać, realizując inwestycje w obrębie swoich wsi. W 2012 roku przekazaliśmy w ręce mieszkańców 294 451,95 zł. Do dyspozycji w roku 2013 jest kwota 304 085,73 zł.

Zapraszam Państwa do aktywnego udziału w zebraniach wiejskich, zgłaszania swoich potrzeb, aby w rezultacie przeprowadzać inwestycje, które poprawią jakość Państwa życia.
autor/źródło: Grzegorz Pruszczyk - Wójt Gminy Prażmów

Polecane dla Ciebie