Informacje19 sierpnia 2013, 00:00,

Pół żartem pół serio Kino Plenerowe Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszańców na Plenerowe Kino w Konstancinie. Najbliższy seans odbędzie się w piątek 23 sierpnia 2013 roku o godzinie 21:45, na terenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym, podczas którego będzie można obejrzeć film PÓ£ żARTEM PÓ£ SERIO, reż. Billy Wilder. Wstęp wolny. Sponsorem kina plenerowego jest firma Saur Konstancja. Zapraszamy do Plenerowego Kina w Konstancinie-Jeziornie.

PÓ£ żARTEM PÓ£ SERIO KINO PLENEROWE KONSTANCIN

PÓ£ żARTEM PÓ£ SERIO to jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. W 1929 w Stanach Zjednoczonych panuje prohibicja, lecz mimo to istnieją nieoficjalnie lokale oferujące alkohol. W jednym z nich, ukrytym w zakładzie pogrzebowym w Chicago, pracują Joe – saksofonista i Jerry – basista. W wyniku ataku policji obaj tracą pracę na dzień przed wypłatą. Z powodu braku środków do życia przyjmują pierwszą ofertę pracy. Przy odbiorze auta z warsztatu wdają się w porachunki z mafią. Sądząc, że gangsterzy będą przeszukiwać wszystkie męskie zespoły, przyjmują pracę w żeńskiej orkiestrze i w stosownych przebraniach jadą na Florydę jako Josephine (Joe) i Daphne (Jerry). Podczas podróży z orkiestrą Jerry zaprzyjaźnia się z Sugar Kane, a Joe dowiadując się, że Sugar poszukuje na męża milionera, przebiera się za niego korzystając z ubrań skradzionych w drodze Beinstockowi. Jerry w swym przebraniu przyciąga uwagę Fieldinga III, której nie odwzajemnia, a Joe przebrany za milionera podrywa Sugar na plaży, zaprasza ją następnie na statek Fieldinga (Jerry musiał przyjąć zaproszenie Fieldinga, ale zrezygnować z wypłynięcia do statku). Fielding oświadcza mu się. Do hotelu Plaza przyjeżdża również mafia, z którą muzycy mają porachunki. Wśród gangsterów dochodzi do strzelaniny, w której giną bandyci ścigający Joego i Jerry’ego.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje19 sierpnia 2013, 00:00,

Piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich - Leśna Polana, Pilawa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Parafia św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Baniosze, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Stowarzyszenie Wsi Chojnów, Orzeszyn, Pilawa, Radosna Wieś, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Szczep "Watra" z Zalesia Górnego zapraszają na piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich.

Piaseczyńskie obchody walk powstańczych w Lasach Chojnowskich

24 sierpnia 2013 roku o godz. 12.00 - Pomnik Szaniec Nieugiętych, Zimne Doły k. żabieńca Rozpoczną się uroczystości rocznicowe poświęcone poległym Powstańcom w Lasach Chojnowskich. Msza Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek będą miały miejsce przy Pomniku Szaniec Nieugiętych oraz Pomniku Leśników Mazowieckich na Zimnych Dołach w żabieńcu.
25 sierpnia 2013 roku od godz. 12.00 Polana w Pilawie, w pobliżu domu rodziny Czapskich Uroczystości związane z 69. rocznicą walk powstańczych w Lasach Chojnowskich, pacyfikacji wsi Chojnów przez Niemców i rozstrzelania 23 mieszkańców Chojnowa - w tym 5 braci Czapskich. Odbędą się one przy Pomniku Pamięci żołnierzy AK Pułku Baszta i rozstrzelanych Mieszkańców wsi na leśnej Polanie w pobliżu domu rodziny Czapskich w Pilawie. Program: Masz Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców, pieśni powstańcze - Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie