Informacje18 listopada 2017, 17:30,

POKOT i spotkanie z Wiktorem Zborowskim w Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Uciecha Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 listopada 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy do Kina Uciecha w Górze Kalwarii na pokaz filmu POKOT w reżyserii Agnieszki Holland. Gościem będzie WIKTOR ZBOROWSKI, wybitny aktor komediowy, znany z filmów "Czterdziestolatek", "C.K. Dezerterzy" czy "Ogniem i mieczem", związany z warszawskimi teatrami: Narodowym (1973-1981, 1997-1998), Kwadrat (1981-1983), Teatrem na Woli (1983-1987) i Ateneum im. Stefana Jaracza (1987-2006). Aktor ma na swoim koncie także kilkadziesiąt ról w Teatrze Telewizji. Wiktor Zborowski to również autor świetnych dubbingów, najbardziej kojarzony z rolą Obelixa z serii filmów "Asterix i Obelix". W filmie Holland wcielił się w rolę Matogi, tajemniczego sąsiada głównej bohaterki.

POKOT I SPOTKANIE Z WIKTOREM ZBOROWSKIM W DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DKF UCIECHA GÓRA KALWARIA

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap - filmoznawca i krytyk Wirtualna Polska. BILETY: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy). Miejsce: KINO UCIECHA w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiaseczniePOKOT to polski kandydat do Oscara. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko (Agnieszka Mandat). Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 listopada 2017, 10:00,

Wigilia Pełna Prezentów Turniej Siatkówki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czas zacząć zbiórkę środków finansowych na tegoroczną akcję pomocową - Wigilia Pełna Prezentów. Na sam dobry początek czeka nas Turniej Siatkówki, który odbędzie się w hali Stadionu Miejskiego w Piasecznie. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich drużyn i gry w tym wyjątkowym turnieju. Dodam, że trzy drużyny zgłosiły się same, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem turnieju. Gramy 26 listopada 2017 roku od godz. 10:00. Wpisowe to 20 zł od każdego gracza. Kontakt w sprawie turnieju - tel. 513-451-275, e.mail. k.myszynski@tlen.pl

WIGILIA PEŁNA PREZENTÓW TURNIEJ SIATKÓWKI W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie