Informacje4 lipca 2015, 12:00,

Pokazy kowalskie na Rynku Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Kowale z Kuźni w Gołkowie zapraszają na bezpłatne pokazy kowalskie, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia na piaseczyńskim rynku. Terminy pokazów: 4 lipca, 18 lipca, 25 lipca 2015 w godz. 12.00-16.00. Miejsce: Pl. Piłsudskiego (Rynek) w Piasecznie. Zapraszamy na pokazy kowalskie na Rynku.

Pokazy kowalskie na Rynku Piaseczno

Niegdyś w Piasecznie funkcjonowało kilka kuźni. Dziś zawód ten, szczególnie młodym, kojarzy się wyłącznie z kuciem podków. W trakcie pokazu można będzie zobaczyć pracę kowala wraz z pomocnikiem, poznać narzędzia kowalskie, przekonać się jaka jest plastyczność metalu, a także spróbować swoich sił przy kowadle. Kowale zaprezentują także różne wyroby kowalskie (nie tylko podkowy) oraz oczywiście pokażą jak kuje się podkowy.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9044
Informacje3 lipca 2015, 21:30,

Jobs w Kinie Plenerowym Piaseczno

Pierwszy pokaz filmowy w ramach Kina Plenerowego już 3 lipca 2015 roku o godzinie 21.30 na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgoda. Zapraszamy na film biograficzny Jobs, przedstawiający historię Steve'a Jobsa i wczesnych lat działania firmy Apple.

Jobs w Kinie Plenerowym Piaseczno

Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru do końca sierpnia, dzięki współpracy Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Młodzieżowej Rady Gminy. Partnerem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Cosinus – bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Jobs to fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata – Apple. Był ekscentrykiem, buntownikiem, czasem szaleńcem. Zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć. Był niełatwym partnerem w biznesie i w życiu. Założył firmę w garażu, by po kilku latach wprowadzić ją na giełdę i stać się milionerem. Nawet w sytuacji, która innym wydawałaby się bez wyjścia, znalazł siłę, by po raz kolejny wspiąć się na szczyt, odzyskać Apple i zmienić kulejącą firmę w światową potęgę. Przeciwności losu zmieniły go jako człowieka, ale nie jako wizjonera. Dlatego to właśnie on przyniósł światu iPhone, Ipod i Ipad…

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=2843&start=255