Informacje7 kwietnia 2015, 18:30,

Pokaz filmu Turysta na Pedagogicznej Akademii Filmowej w Piasecznie

7 kwietnia 2015 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Pedagogicznej Akademii Filmowej. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmu pt. Turysta (Tourist) reż. Ruben Östlund. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Pedagogiczna Akademia Filmowa to inicjatywa, która powstała wśród uczestników spotkania dotyczącego edukacji.

Pokaz filmu Turysta na Pedagogicznej Akademii Filmowej w Piasecznie

Turysta (Tourist) Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są i jakie role pełnią. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować ich małżeństwo?

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10865
Informacje28 marca 2015, 12:00,

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2015

W sobotę 28 marca oraz w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r. o godz. 20.00 – już po raz szósty Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę. Przed Piłatem stanie Jezus, oskarżany przez faryzeuszy i dostojników żydowskich, rzymscy żołnierze powiodą Go na Golgotę. Maryja, Weronika i płaczące Niewiasty wyjdą Mu naprzeciw, Szymon Cyrenejczyk wesprze w dźwiganiu krzyża, Piotr będzie żałował tego, że się zaparł, Judasz, utraciwszy nadzieję, ucieknie przed możliwością przebaczenia. Na Golgocie setnik rzymski, Longinus, rozpozna w Ukrzyżowanym Syna Bożego. Dokona się Męka, dokona się tryumf Krzyża.

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2015

Po ponad 200 latach przerwy realizujemy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej, zapoczątkowaną tu już w XVII wieku. O godz. 12.15 na rynku odbędzie się uroczysty wjazd Jezusa na osiołku do miasta – w otoczeniu uczniów, pośród tłumu mieszkańców, w scenerii ulicznego targowiska, przygotowanego przez Cech Rzemiosł z Góry Kalwarii. Uroczysta procesja przejdzie do kościoła parafialnego, gdzie będzie można wziąć udział w Liturgii Niedzieli Palmowej. Strona internetowa: kalwaria-mazowsza.org

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=3977&start=30