Informacje9 grudnia 2014, 19:00,

Pokaz filmu ALFABET w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 grudnia 2014 roku o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu pt.: ALFABET. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Pokaz filmu ALFABET w Piasecznie

Alfabet - dokument opowiada o różnych metodach wychowywania dzieci i ich wpływie na rozwój intelektualny jednostki. 98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja, oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. Dolina Śmierci jest w filmie metaforą. W tym najbardziej gorącym miejscu na świecie nie rośnie nic, bo deszcz praktycznie tu nie pada. Gdy jednak w 2005 roku spadło go kilka centymetrów, w Dolinie pojawiły się kwiaty. Podobnie jest z ludzkim umysłem, który w sprzyjających warunkach również może rozkwitnąć. Jednak Sir Ken Robinson, ekspert od spraw edukacji, otwarcie przyznaje, że współczesny świat w sposób systematyczny niszczy potencjał wyobraźni zarówno w dzieciach, jak i w dorosłych. Obserwujemy jak wygląda ten proces na świecie. Yang Dongping, profesor z pekińskiego Institute of Technology, narzeka na coraz silniejsze traktowanie edukacji w Chinach w kategoriach rynkowych, co wciąga dzieci w niebezpieczną spiralę współzawodnictwa. Z drugiej strony niemiecki specjalista w tej dziedzinie – Andreas Schleicher dostrzega zalety wprowadzenia międzynarodowych standardów w zakresie testów, bo dają one równe szanse dzieciom. Tego typu rozwiązanie krytykuje jednak niemiecki badacz mózgu Gerald Hüther, a także francuski kreatywny edukator dzieci Arno Stern, którego syn André nigdy nie chodził do szkoły, a świetnie daje sobie dziś radę, jak również Pablo Pineda Ferrer, znany z filmu "Ja też!" pierwszy student z syndromem Downa, któremu udało się ukończyć uniwersytet.

Pokaz filmu ALFABET w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10758
Informacje10 grudnia 2014, 17:00,

Debata o bezpieczeństwie w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Policja w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na debatę poświęconą bezpieczeństwu, która odbędzie się w środę 10 grudnia 2014 roku, w sali konferencyjnej przy ul. Świetlicowej 1. Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Debata organizowana jest w ramach programu Razem bezpieczniej. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in. co robi policja i samorząd, aby zapewnić bezpieczeństwo w gminie Konstancin-Jeziorna. Spotkanie będzie też doskonałą okazją do wymiany informacji między stróżami prawa a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach i wypracowanie wspólnych metod ich eliminowania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali konferencyjnej konstancińskiego magistratu przy ul. Świetlicowej 1. Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji.

Debata o bezpieczeństwie w Konstancinie-Jeziornie

Program debaty społecznej:
17.00 Rozpoczęcie debaty:
- powitanie uczestników
- prezentacja multimedialna
- dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Konstancin-Jeziorna
- wnioski
19.00 Przewidywany czas zakończenia debaty.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=8519

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie