Informacje2 października 2012, 00:00,

Pogranicznicy grali Turniej Halowej Piłki Nożnej

W ostatnią sobotę (29 września 2012 roku) na hali GOSiR gmina Piaseczno po raz drugi gościła przedstawicieli Straży Granicznej oraz innych służb mundurowych. Tego dnia w Piasecznie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i Przewodniczącego Oddziałowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy NwOSG. Zawody zorganizowane zostały z okazji XXI rocznicy utworzenia Straży Granicznej. Patronem Honorowym zawodów był Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

POGRANICZNICY GRALI TURNIEJU HALOWEJ PI£KI NOżNEJ W PIASECZNIE

W turnieju udział wzięło siedem drużyn reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Piasecznie, Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Piasecznie, IPA Komendę Główną Straży Granicznej, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Nadbużański Oddział Straży Granicznej, Podlaski Oddział Straży Granicznej oraz Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

POGRANICZNICY GRALI TURNIEJU HALOWEJ PI£KI NOżNEJ W PIASECZNIE

Zwycięzcą zawodów została reprezentacja Karpackiego Oddziału Straży Granicznej otrzymując Puchar Komendanta NwOSG oraz Przewodniczącego Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ FSG przy NwOSG. Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, a trzecie Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Orman z Powiatowej Komendy Policji w Piasecznie, natomiast Daniel Jurecki otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza. Tytuł drużyny Fair Play przypadł piłkarzom z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

POGRANICZNICY GRALI TURNIEJU HALOWEJ PI£KI NOżNEJ W PIASECZNIE

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Puchary, medale i statuetki wręczali Zastępca Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Bartnicki, Przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ FSG przy NwOSG Robert Lis oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Dodatkową atrakcją piłkarskich rozgrywek był pokaz sztuk walki przygotowany przez Międzynarodową Federację MODERN JU-JITSU.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje3 października 2012, 00:00,

Wędrówki w krainie snów Otwarte Forum Wiedzy

Przystanek Kultura Piaseczno zaprasza na wykład Marka Jarosa - Wędrówki w krainie snów, w ramach Otwartego Forum Wiedzy. Spotkanie odbędzie się 6 października 2012 roku o godz. 16.00, w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Projekt programu i komentarze - Hanna Szczepanowska. Zapraszamy na spotkanie do Przystanku Kultura.

Wędrówki w krainie snów Otwarte Forum Wiedzy

O fizjologii snu wiemy już co nieco, jednak to zupełnie naturalne, codzienne zjawisko wcale nie przestaje nas fascynować i dziwić – Aborygeni twierdzą nawet, że rzeczywistość, w której żyjemy tak naprawdę jest snem, z którego wybudzimy się… umierając. W kulturach europejskich też mówi się o śnie jako „bracie śmierci”. Do czego potrzebny nam jest sen? Skąd biorą się marzenia senne? Czasem są przecież tak „realne” i „rzeczywiste”, że po przebudzeniu trudno nam się zorientować w którym świecie przebywamy. Czy to my sami tworzymy swoje sny, czy też przychodzą one z zewnątrz? Skąd?
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno