Informacje7 lipca 2016, 18:41,

Pogotowie Kulturalne czyli Wolny Rynek 2016 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Szóstego lipca, czyli równo 3 lata od pierwszego, spontanicznego występu, inaugurującego akcję WOLNY RYNEK, na Placu Piłsudskiego pojawił się pomysłodawca tej inicjatywy, Michał Kisielewski, by krótkim, półgodzinnym koncertem rozpocząć kolejny cykl letnich happeningów, które latem 2013 roku zainicjowała KOLOROFONIA. Podobnie jak i w roku ubiegłym, kapryśna aura o mały włos nie pokrzyżowała planów, ale i tym razem pogodna i pozytywna muzyka rozgoniła zbierające się tego dnia nad rynkiem burzowe chmury, pozwalając zebranym wokół fontanny mieszkańcom na kilka dodatkowych chwil relaksu przy muzyce.

POGOTOWIE KULTURALNE CZYLI WOLNY RYNEK 2016 W PIASECZNIE

Występ rozpoczęły najbardziej znane utwory pochodzące z wydanej w ubiegłe lato debiutanckiej płyty, a zakończyły nowe, całkowicie premierowe piosenki, które znaleźć się mają na kolejnym, nadchodzącym niebawem wydawnictwie tego projektu.

Czwarta edycja akcji ma na celu promocję zarówno młodych talentów, w które obfituje lokalna scena, jak i tych mniej znanych artystów, mających na swym koncie doświadczenia sceniczne. O dobór kolejnych uczestników zadba związany z inicjatywą od samego niemal początku i znany z zamiłowania do kultury i wspierania początkujących artystów, Grzegorz Rowiński.

Data i godzina kolejnego spotkania z muzyką nie jest jeszcze znana, gdyż sama formuła cyklu wynika ze spontanicznego charakteru tego wydarzenia i zostawia otwartą furtkę dla kolejnych pasjonatów muzyki chcących współtworzyć tę inicjatywę, którą sami organizatorzy roboczo nazywali... POGOTOWIE KULTURALNE.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MK

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 lipca 2016, 08:00,

Ulica Nadarzyńska w Piasecznie jednokierunkowa od 12 do 23 lipca 2016 roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Usługowe w Piasecznie realizuje kolejne zadania z zakresu budowy przyłączy preizolowanej sieci ciepłowniczej. W związku z robotami ziemnymi planowanymi w ul. Nadarzyńskiej w dniach od 12.07.2016 r. (wtorek) do dnia 23.07.2016 r. (sobota) ograniczony zostanie ruch kołowy. Ulica Nadarzyńska stanie się w tych dniach drogą jednokierunkową umożliwiającą przejazd od strony ul. Czajewicza do ul. Kościuszki.

UL. NADARZYŃSKA W PIASECZNIE JEDNOKIERUNKOWA OD 12 DO 23 LIPCA 2016 R.

Okres wakacyjny to najlepszy moment na realizację zadań tego typu. Mniejszy ruch na naszych drogach pozwala ograniczyć do minimum niedogodności spowodowane robotami w pasach drogowych. PCU planuje również podobne roboty w pasach ulic Jana Pawła II - Żytnia - Jarząbka. O terminach tego zakresu robót informacja powinna pojawić się z początkiem przyszłego tygodnia.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Aktualizacja informacji UMiG Piaseczno z dnia 13.07.2016 r.
W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu informujemy, że wykonawca robót z zakresu budowy przyłącza preizolowanej sieci ciepłowniczej w pasie drogi gminnej ul. Nadarzyńskiej poinformował, że ze względów technicznych, po wewnętrznych ustaleniach z Przedsiębiorstwem Ciepłowniczo-Usługowym, termin rozpoczęcia robót został przesunięty na 18 lipca 2016r. Czas wykonania zadania zostanie skrócony do 9 dni. Zakres planowanych ograniczeń w ruchu kołowym nie ulega zmianie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie