Informacje19 grudnia 2014, 08:00,

Podziel się misiem przedświąteczna akcja w Górze Kalwarii

Masz niepotrzebnego ładnego, fajnego misia? Albo inne czyste, jak nowe zabawki, np. lalki, samochody, gry, książki dla dzieci? Podziel się nimi. Po raz ósmy rusza przedświąteczna akcja Podziel się misiem. – W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia pragniemy dać odrobinę radości tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Chcemy, aby pluszaki z pomocą św. Mikołaja dotarły do grzecznych dzieci tuż przed pierwszą gwiazdką – zachęcają organizatorzy.

Podziel się misiem przedświąteczna akcja w Górze Kalwarii

Wesprzeć akcję można przekazując pluszaki, zabawki, gry, książki, które można składać w Kinie „Uciecha” (ul. Ks. Sajny 14) do piątku 19 grudnia 2014 roku. Organizatorzy proszę o przemyślane podarunki. Wesprzeć akcję można też zostając asystentem św. Mikołaja roznosząc pluszaki lub ofiarując słodycze. Osoby zainteresowane wolontariatem proszone są o kontakt: e-mail: podzielsiemisiem@gmail.com, telefon do Mikołaja 501 123 086. Organizatorem akcji są: Św. Mikołaj, jego asystenci, Ośrodek Kultury, OPS.

Martin, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=997
Informacje14 grudnia 2014, 13:51,

Bezpieczeństwo w powiecie - debaty społeczne w gminach

Problemy dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, te i inne sprawy mogą zgłaszać mieszkańcy powiatu podczas konsultacji społecznych. Kolejna debata odbyła się w Konstancinie-Jeziornie z udziałem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Roberta Chmielewskiego, mieszkańców i władz samorządowych na czele z Burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem. Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.

Bezpieczeństwo w powiecie - debaty społeczne w gminach

Temu celowi służą debaty społeczne realizowane w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”, polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Debaty społeczne na terenie powiatu organizuje Komendant Powiatowy Policji i Starosta Piaseczyński wspólnie z komendantami komisariatów, kierowników posterunków Policji i władz samorządowych poszczególnych gmin. Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Bezpieczeństwo w powiecie - debaty społeczne w gminach

Główna tematyka konsultacji dotyczy zagrożenia przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie (kradzież, kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, uszczerbek na zdrowiu, rozboje, bójka lub pobicie, kradzież samochodu), zapobiegania przemocy w rodzinie, poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj odbyła się druga już debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. W trakcie spotkania mieszkańcy Gminy Konstancin-Jeziorna mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym była najczęściej poruszana w toczącej się debacie. Mieszkańcy gminy oraz zaproszeni na spotkanie goście zgłaszali swoje liczne uwagi i wnioski dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególnie przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Podnoszono też problem zwiększenia liczby policyjnych patroli, lepszego kontaktu z dzielnicowymi. Na zakończenie debaty Burmistrz Konstancina-Jeziorny ocenił jako dobry stan bezpieczeństwa w gminie, podziękował również policjantom z miejscowego komisariatu za dobrą współpracę.

Bezpieczeństwo w powiecie - debaty społeczne w gminach

Odbywające się debaty społeczne mają na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Formuła przeprowadzonych debat jest otwarta i przewiduje możliwość składania wszelkich wniosków i uwag przez osoby, które nie mogły być na wczorajszym spotkaniu. Piaseczyńska Policja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi podmiotami we wspólnej sprawie, jaką jest poprawa bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019