Informacje2 grudnia 2007, 00:00,

Podziel się Misiem akcja charytatywna w Górze Kalwarii

Portal Młodych GoraKalwaria.net zachęca do przyłączenia się do akcji charytatywnej: PODZIEL SIę MISIEM. Organizatorzy akcji charytatywnej w Górze Kalwarii, pragną uzbierać dla najmłodszych misie, lale, oraz inne sympatyczne rzeczy, które najmłodszym mogą dać radość i z pomocą Świętego Mikołaja wręczyć je im tuż przed pierwszą gwiazdką!

Podziel się Misiem akcja charytatywna w Górze Kalwarii

Jeżeli masz Misia i nie jest on Ci już potrzebny, to możesz podzielić się nim z dzieckiem, które czeka na takiego Misia. Tuż przed Wigilią i świętami Bożego Narodzenia, Święty Mikołaj zapuka do ich drzwi i wręczy Misia dzieciom! Misie można składać w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Górze Kalwarii (Batorego 13a) lub w Ośrodku Pomocy Społecznej (Pijarska 40) oraz w każdej ze szkół na terenie gminy Góra Kalwaria do 17 grudnia 2007 roku. Więcej informacji przeczytacie na stronie GoraKalwaria.net (współpracują z nami). Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej w Górze Kalwarii: Podziel się Misiem. I TY MOżESZ POMÓC!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje2 grudnia 2007, 00:00,

Burmistrz Józef Zalewski wraca do Urzędu Gminy Piaseczno

Z portalu Gazeta.pl dowiadujemy się, że w poniedziałek do piaseczyńskiego ratusza wróci Burmistrz Józef Zalewski, odwołany przez byłego wojewodę z PiS. Przez trzy tygodnie Piasecznem rządził Komisarz Krzysztof Wróbel. O powołaniu tymczasowego Burmistrza w Gminie Piaseczno napisałem Wam w poprzedniej informacji: Komisarz w Piasecznie.

Premier Donald Tusk cofnął decyzję poprzednika i odwołał Komisarza Piaseczna. Wczoraj Józefa Zalewskiego poinformował o tym mianowany w czwartek nowy wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (PO). Zdecydował również, że zawiesza postępowanie do czasu, aż o sprawie wypowie się Trybunał Konstytucyjny. Nie wiadomo, kiedy Trybunał wyda wyrok. Tymczasem 3 stycznia upływa termin warunkowego umorzenia wyroku Józefa Zalewskiego. Tego dnia burmistrz odzyska prawa wyborcze. Prawnicy gminy twierdzą, że oznacza to koniec sprawy mandatu Burmistrza Piaseczna. ¬ródło informacji Gazeta Wyborcza Stołeczna: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4724087.html

Poprzednie informacje powiązane tematycznie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21), Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego? (2007-09-14), Mieszkańcy Piaseczna pytają o losy Burmistrza Zalewskiego (2007-10-14), Czy Piaseczno będzie miało Komisarza - losy Burmistrza (2007-10-25), Komisarz w Piasecznie - wybory na Burmistrza Piaseczna (2007-11-12), oraz Piaseczno przed wyborami na nowego Burmistrza Piaseczna (2007-11-16).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno