Informacje24 marca 2007, 00:00,

Podziękowania od Spółdzielni Jedność za akcję internautów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (numer 6 z 22 marca 2007) na drugiej stronie pojawiło się w ramce podziękowanie internautom napisane przez Radę Nadzorczą i Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Piasecznie, za przyczynienie się do zwycięstwa Piaseczna w konkursie organizowanym przez Danone.

Treść podziękowania: Rada Nadzorcza i Zarząd Spółdzielni Jedność w Piasecznie SERDECZNIE DZIęKUJ¡ INTERNAUTOM, którzy swoimi głosami przyczynili się do zwycięstwa Piaseczna w konkursie zorganizowanym przez firmę Danone "Mocne Kości - moc radości". Dzięki Państwa ogromnemu zaangażowaniu na spółdzielczym placu przy Alei Róż powstanie plac zabaw dla dzieci ufundowany przez Danone.

Dla przypomnienia pisaliśmy o tym w naszym serwisie informacyjnym w informacji: będzie odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie. Te podziękowania są skierowane do mieszkańców Piaseczna, którzy na forum Piaseczna na gazeta.pl zorganizowali akcję plac zabaw (forum.gazeta.pl/Piaseczno).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje24 marca 2007, 00:00,

Zmiana czasu z zimowego na letni - śpimy krócej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Każdego roku, w nocy z ostatniej soboty na ostatnią niedzielę marca przestawiamy wskazówki naszych zegarków - o godzinę do przodu. Dzisiaj w nocy nastąpi zmiana czasu. Nasze zegarki o godzinie 2:00 przestawimy na godzinę 3:00, przechodząc w ten sposób na czas letni. Czas letni obowiązuje na terenie całej Europy od wielu lat. Zmiany czasu dokonuje się by zaoszczędzić energię elektryczną (skraca się czas, przez jaki wieczorami korzystamy z prądu). Latem czasem urzędowym w Polsce jest czas wschodnioeuropejski, czyli czas uniwersalny plus 2 godziny.

Zmiana czasu z zimowego na letni

Prekursorami wprowadzenia czasu letniego byli Niemcy już w 1916 roku. W Polsce wskazówki zegarów przesuwaliśmy w okresie międzywojennym, później w latach 1957-64, a następnie od 1977 roku. W całej unii europejski od 2000 roku czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca a kończy w ostatnią niedzielę października.

Podwójny czas, tj.: letni i zimowy stosuje się w około 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje on we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii) i wielu innych, m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. Jedynym wysoko uprzemysłowionym państwem, które nie wprowadziło czasu letniego, jest Japonia.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie