Informacje18 lipca 2011, 00:00,

Podtopienia w wyniku nawałnicy na terenie gminy Piaseczno

W wyniku nawałnicy, która przeszła przez teren gminy Piaseczno w nocy z 14 na 15 lipca wystąpiły lokalne podtopienia działek i ulic. Poziom rzeki Jeziorki od wczoraj (17.07.2011) utrzymuje się na wysokim poziomie 392 cm i o 62 cm przekracza stan alarmowy. W działania przeciwpowodziowe zaangażowane są wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, służby hydrotechniczne oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Również pracownicy Wydziału Infrastruktury, Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych oraz Straż Miejska na bieżąco w terenie weryfikują stan zagrożenia. Gminny sztab jest cały czas w kontakcie z Powiatowym i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Państwową Strażą Pożarną.

Podtopienia w wyniku nawałnicy na terenie gminy Piaseczno

W dniu 18 lipca najgorsza sytuacja występuje w żabieńcu, Jagarzewie, Zalesiu Górnym i Chyliczkach. Z powodu zniszczonego przez wodę mostu ul. Zbigniewa Pawlaka w Pęcherach na odcinku od ul. Bocznej do ul. Cietrzewia została zamknięta. Przejezdna jest już ulica Główna w Jazgarzewie. Od piątku 16 lipca rozdysponowano 20 tys. worków i 1 tys. ton piachu. Dystrybucję worków koordynuje Straż Miejska pod numerem tel. 70 17 695 (do 16-tej), 70 17 500 (po 16-tej). Tam, gdzie jest to potrzebne służby miejskie ustawiają przenośne toalety typu toy toy. Wyznaczona została placówka przedszkolna w Zalesiu Górnym w przypadku konieczności ewakuacji mieszkańców na większą skalę. Gmina będzie również reagować na indywidualne prośby osób, które potrzebują zapewnienia dachu nad głową.

Poszkodowani mieszkańcy gminy, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji bytowej mogą składać wnioski o pomoc finansową do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego 54 (tel /fax 737-23-97, tel /fax 756-72-63, (22) 750-33-08, e-mail: mgops@piaseczno.eu, ops.sekretariat@piaseczno.eu). Godziny urzędowania Ośrodka: poniedziałek - piątek 8-16. Pomoc w wysokości do 5 tys. zł będzie udzielana mieszkańcom gminy w związku ze szkodami poniesionymi wyłącznie w lokalu mieszkalnym. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje20 lipca 2011, 00:00,

22 lipca koncert Ostatnie Takie Trio w Ogród Bar Piaseczno

OGRÓD Bar Piaseczno zaprasza serdecznie mieszkańców, na koncert zespołu OSTATNIE TAKIE TRIO. Wybierzcie się w podróż do krainy łagodności, za głosem Pawła Górskiego wraz z akompaniamentem Marcina Węgrzyńskiego na gitarze basowej, oraz Piotra Maciejczyka na akordeonie. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 22 lipca 2011 roku, start około godz. 21:00. OGRÓD Bar znajduje się przy ul. Zgoda 1a w Piasecznie (przy parkingu, między Rynkiem z fontanną, a Parkiem - mapa).

Ostatnie Takie Trio
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno