Informacje27 sierpnia 2013, 00:00,

Podsumowanie spotkania roboczego dot. Parku Miejskiego przy Chyliczkowskiej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 sierpnia 2013 roku odbyło się spotkanie robocze dotyczące Parku Miejskiego przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. Na spotkaniu obecni byli: Starosta - Jan Dąbek, Wicestarosta - Marek Gieleciński, Członek Zarządu - Dariusz Malarczyk, Burmistrz MiG Piaseczno - Zdzisław Lis, Z-ca Burmistrza - Daniel Putkiewicz, Naczelnik Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno - Anna Juszczyk, Naczelnik Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno - Grzegorz Chrabałowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Infrastruktury i Gospodarowania Mieniem Starostwa Powiatowego – Elżbieta Piech, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji - Mariusz Balcerzak.


Spotkanie poświęcone było określeniu intencji Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Piaseczno oraz przyjęciu procedur działania w sprawie Parku Miejskiego w Piasecznie. Intencją obu stron jest jak najszybsze zakończenie prac nad tekstem porozumienia dot. rewitalizacji i zagospodarowania parku miejskiego w Piasecznie. Starosta Jan Dąbek pozytywnie odniósł się do prośby Burmistrza MiG Piaseczno i zgodził się na użyczenie części działki nr 8/7 z obr. 27 na okres 3 lat (patrz: załącznik graficzny). Zadeklarował też przekazanie zgody właścicielskiej na ewentualną wycinkę drzew. Ułatwi to stronie Gminy realistyczne zaplanowanie prac inwestycyjnych, zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych. Gmina przygotuje i przedstawi Staroście plan działań do końca roku 2013 oraz od stycznia do czerwca 2014 roku.

Realizację kwestii roboczych, związanych z uzyskaniem niezbędnej dokumentacji, opracowaniem aktualnej inwentaryzacji drzew, zgodą na wycinkę chorego/suchego drzewostanu, z pracami geodezyjnymi etc. biorą na siebie wydziały merytoryczne Urzędu Gminy Piaseczno (Wydziały Starostwa służą pomocą). W dniach między 26 i 30 sierpnia 2013 roku odbędzie się spotkanie robocze (techniczne) służb niezbędnych do realizacji intencji określonych przez władze obu samorządów.
autor/źródło: Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje27 sierpnia 2013, 00:00,

Relacja ze Zlotu Kraina Jeziorki w Czersku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4137 kilometrów przejechali uczestnicy naszego ostatniego Zlotu, który odbył się na Zamku w Czersku, gdzie w niedzielę odbyło się już trzecie takie spotkanie środowiska rowerzystów. Dojechało ponad 150 osób! To absolutny rekord, czego nie spodziewaliśmy się, tym bardziej, że wakacje w pełni.

RELACJA ZE ZLOTU KRAINA JEZIORKI W CZERSKU

Na miejscu na rowerzystów czekał nie tylko stare, historyczne mury dawnej warowni, ale też zasłużony poczęstunek, a zaraz po nim liczne konkursy – nie tylko rowerowe. Dorośli miłośnicy dwóch kółek rzucali gumofilcem, jeździli w rodzinnych slalomach oraz biegali z rowerami w rękach. Dzieci wzięły udział w konkursach plastycznych oraz quzie historycznym. Na zwycięzców czekały koszulki, kamizelki i opaski odblaskowe oraz mapy Krainy Jeziorki.

Przewodnik oprowadził uczestników zlotu po zamku opowiadając ze szczegółami o dziejach oraz jego władcach, a także czerskie legendy m.in. tę o perłach Królowej Bony. Z kolei o wykorzystywaniu do zabawy nowych technologii opowiadał miłośnik geocachingu Jan Raczyński. Przekonywał, że wystarczy smart fon, aby zacząć się bawić w poszukiwanie skarbów, których na terenie Krainy Jeziorki znajduje się obecnie ponad 150.

RELACJA ZE ZLOTU KRAINA JEZIORKI W CZERSKU

- Pierwszy raz uczestniczymy w Zlocie i jesteśmy pod wrażeniem nie tylko miejsca, ale też organizacji i samego pomysłu na spotkanie środowiska rowerowego. Od ponad 2 miesięcy staramy się przejechać wszystkie szlaki Krainy Jeziorki i Nadwiślański Szlak Rowerowy jest jednym z ostatnich, których do tej pory nie pokonaliśmy. Rowery polecamy każdemu, jako formę rekreacji i zwiedzania okolic.

O godzinie 15 szczęśliwi uczestnicy wyruszyli w drogi powrotne do domów, a nowi miłośnicy geocachingu zaczęli część praktyczną poszukiwania skarbów.
autor/źródło: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie