Informacje14 stycznia 2013, 00:00,

Podsumowanie Roku Sportowego w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie serdecznie zapraszają na PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO, które odbędzie się 18 stycznia 2013 roku o godzinie 17.00 na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, Piaseczno).

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO

Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2012 w następujących kategoriach:
- zawodnik
- nadzieja sportowa
- trener
- działacz/ sponsor
- nauczyciel
- uczeń.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 stycznia 2013, 00:00,

Spektakl Poskromienie Złośnicy w wykonaniu Teatru £ups w Centrum Kultury Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl pod tytułem: POSKROMIENIE Z£OŚNICY Wiliama Shakespeara, w wykonaniu Teatru £ups. Spektakl odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17 stycznia 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 10 złotych. Zapraszam w imieniu aktorów z Teatru £UPS!

POSKROMIENIE Z£OŚNICY W CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Poskromienie Złośnicy to adaptacja komedii Wiliama Szekspira, na podstawie aż trzech przekładów w reżyserii Ewy Kłujszo. Muzyka Grzegorz Ciechowski, opracowanie muzyczne Ziemowit Kłujszo. Zdaniem aktorów Teatru £UPS! Poskromienie Złośnicy traktuje o strachu przed miłością, przed zawodem miłosnym, odrzuceniem, o chowaniu się za murem złośliwości i cynizmu w obawie przed zranieniem, niejako „na zapas”, o wpływie, jaki na ludzki charakter ma rodzina i otoczenie - bywa, że „łatka” przypięta komuś staje się jej drugą skórą, i choć jest niewygodna, czasem nosi się ją bardzo długo.

POSKROMIENIE Z£OŚNICY TEATR £UPS
Więcej zdjęć ze spektaklu Poskromienie Złośnicy: fotoblog.borkowscy.pl

Chyba, że znajdzie się ktoś, kto przekona nas o tym, że jesteśmy lepsi niż nam samym się wydaje, że możemy więcej niż nam się wydaje... Tytułowa złośnica to Kasia, piękna córka bogatego kupca z Padwy, słynąca z niesfornego charakteru i ciętego języka. O rękę jej młodszej siostry, Bianki, będącej uosobieniem łagodności, zabiega tłum wielbicieli. Ojciec postanawia jednak, że nie zgodzi się na jej zamążpójście, dopóki nie wyda za mąż starszej córki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno