Informacje27 listopada 2012, 00:00,

Podsumowanie Jesiennych Targów Pracy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20 listopada 2012 r. w Starostwie Powiatowym odbyły się Jesienne Targi Pracy, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie. Przedstawicieli pracodawców, instytucji oraz wszystkie osoby poszukujące pracy powitali Wicestarosta Marek Gieleciński i Dyrektor PUP Danuta Świetlik. W kierunku pracodawców skierowane zostały ciepłe słowa podziękowania za ich obecność, pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy, a do osób poszukujących pracy – życzenia owocnych rozmów w sprawie pracy.

PODSUMOWANIE JESIENNYCH TARGÓW PRACY W PIASECZNIE
Przywitanie: Wicestarosta Marek Gieleciński i Dyrektor PUP Danuta Świetlik

Wolne miejsca pracy oferowało kilkunastu pracodawców. Marcpol SA poszukiwał pracowników na stanowiska: kasjer-sprzedawca, sprzedawca, magazynier-sprzedawca; EBS SA - na stanowiska: pracownik pralni chemicznej, kelner; Spółdzielnia Spożywców SUPERSAM - na stanowiska: sprzedawca-kasjer, pracownik fizyczny; Jeronimo Martins Polska SA (Biedronka) - na stanowiska: z-ca kierownika sklepu, sprzedawca-kasjer, pracownik biurowy; McDonald’s Polska Sp. z o.o. - na stanowisko: pracownik restauracji.

Wiele różnorodnych ofert zatrudnienia przedstawiły agencje pośrednictwa pracy. ManPower Group Sp. z o.o. - na stanowiska: pakowacz, magazynier, handlowiec; Leader Service International SA - na stanowiska: pracownik hali, kasjer, spawacz, pakowacz, kontroler jakości; Promedica24 - na stanowiska: opiekun osoby starszej w Niemczech, rekruter zewnętrzny, praktykant w dziale HR; Partner Sp. J. - na stanowiska: tester gier komputerowych, pracownik produkcji, oraz Stowarzyszenie Krajowy Ruch Ekologiczno-Społeczny, zajmujące się m.in. aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, przedstawiło oferty pracy na stanowiskach: kierowca, kurier pieszy, pracownik biurowy, kasjer-sprzedawca.

PODSUMOWANIE JESIENNYCH TARGÓW PRACY W PIASECZNIE

Na targach obecni byli również przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy w ramach systemu EURES przedstawiali oferty pracy za granicą oraz udzielali informacji o warunkach życia i pracy za granicą.

Swoją ofertę zaprezentowali też: Centrum Nauki i Biznesu żAK, oferujące duży wybór kursów i kierunków kształcenia w liceach, technikach i szkołach policealnych dla dorosłych oraz Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn przy Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, oferujący bezpłatne szkolenia dla osób powyżej 45 roku życia, w zawodzie operatora maszyn.

Bezpłatnych porad i konsultacji z zakresu prawa pracy udzielali pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy (delegatura Radom), natomiast pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy informowali o możliwościach zatrudnienia i sytuacji na lokalnym rynku pracy. Zainteresowanie ze strony osób poszukujących pracy było bardzo duże, niestety nie wszystkim udało się znaleźć odpowiednie dla siebie oferty. Wśród poszukujących była też grupa osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Otwocku, która wzięła udział w targach w ramach szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. Pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy, Powiatowy Urząd Pracy zamierza zaprosić pracodawców na Targi Pracy także w przyszłym roku.
autor/źródło: Małgorzata Kamińska - pośrednik pracy ds. kontaktu z pracodawcami
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje28 listopada 2012, 00:00,

Spotkanie z £ukaszem Maurycym Stanaszkiem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z £ukaszem Maurycym Stanaszkiem, które odbędzie się 29 listopada 2012 roku o godzinie 19.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin Jeziorna. Podczas spotkania odbędzie się promocja książki: Na £użycu. W zapomnianym regionie etnograficznym nad Wisłą. Dr £ukasz Maurycy Stanaszek, pracujący w Państwowym Muzeum Archeologicznym, materiały do książki zbierał 6 lat. Praca jest obszerną albumową monografią regionu z ponad 400 starymi fotografiami ze wszystkich części £użyca. Dr Stanaszek to polski antropolog i archeolog, kierownik Pracowni Antropologicznej w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, popularyzator nauki, badacz £użyc (Urzyca).

£użyce, Urzyce, Urzecze

£użyce (Urzyce, Urzecze) to zapomniany region etnograficzny w centralnej części Mazowsza, rozciągający się po obydwu brzegach Wisły pomiędzy dawnymi ujściami Pilicy i Wilgi, a mokotowskimi Siekierkami i prawobrzeżną Saską Kępą. Zainteresowania naukowe terenami nadwiślańskimi leżącymi w bezpośredniej styczności z Warszawą zanikły na okres jednego wieku, na co nie mały wpływ miały przeobrażenia gospodarczo-społeczne i kulturowe, jakie dokonały się pod wpływem oddziaływania ciągle rozrastającej się aglomeracji miejskiej. Trzeba było dopiero wnikliwych badań autora, aby ten region odkryć na nowo i przybliżyć nam jego historyczno-kulturowe odrębności, uchwycone niejako w ostatniej chwili.

Na £użycu W zapomnianym regionie etnograficznym nad Wisłą

Książka "Na £użycu. W zapomnianym regionie etnograficznym nad Wisłą" podzielona jest na kilka rozdziałów, w których Autor omawia kolejno położenie geograficzne £użyca, genezę nazwy £ug, £użyce, Powiśle, Podole, tożsamość £użycoków, Polesoków, Zawiślaków, Górniaków-Kamieniorzy, Oryli, Olędrów, Turków, Tatarów i żydów z uwzględnieniem ich zwyczajów i kultury materialnej, powodzie wiślane, wygląd i stroje £użycan. Uzupełnia wszystko dotychczas niepublikowanymi tekstami pieśni, przyśpiewek i powiedzeń związanych z £użycem. W świetle badań £. M. Stanaszka świadomość odrębności etnograficznej na £użycu wywodzi się ze sposobu życia mieszkańców brzegu i samej rzeki, którzy od wieków byli związani z wodą, co też nie znajdowało zrozumienia u ludzi mieszkających powyżej terenów zalewowych. Z drugiej strony wpływ na pogłębienie odrębności mieli przede wszystkim flisacy-oryle z Małopolski, którzy spławiali towary Wisła oraz koloniści olęderscy, potomkowie zgermanizowanych Słowian Połabskich, którzy nad Wisłą powrócili do swej pierwotnej Ojczyzny i języka. Poza źródłami pisanymi i wspomnieniami tezę tę potwierdziły badania genetyczne. Praca dedykowana jest niezliczonym pokoleniom przodków, którzy stworzyli kulturę regionu nadwiślańskiego. Będzie ona też dla kolejnych pokoleń drogowskazem i źródłem wspomnień o własnej tradycji łużyckiej będącej częścią różnorodnej pod względem etnograficznym Polski.

£użyce, Urzyce, Urzecze
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie