Informacje23 marca 2015, 20:23,

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 21 marca 2015 r. w Prywatnym Gimnazjum nr 2 Szkoły Marzeń w Piasecznie odbył się Finał I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki. Projekt skierowany był do gimnazjalistów z terenu Gminy Piaseczno i miał na celu przybliżenie uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom i sympatykom Krainy Jeziorki m.in. wiedzy o historii, kulturze, geografii, przyrodzie oraz walorach turystycznych obszaru, przez który przepływa Jeziorka.

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Prace nad Projektem trwały od października 2014 do lutego 2015 i przybrały wiele form. Uczniowie wykonywali m.in. badania ankietowe, analizowali stan rzeki (pomiary fizyko-chemiczne), wykonywali makiety 3D, mapy, przeprowadzali gry terenowe, tworzyli strony na portalach społecznościowych itd.

W finałowych zmaganiach wzięło udział 8 zespołów reprezentujących łącznie 4 szkoły z terenu Gminy Piaseczno. Młodzież pokazała klasę, przygotowując wspaniałe projekty. Można było m.in. dowiedzieć się, gdzie atrakcyjnie i zdrowo spędzać czas, jaki jest stopień czystości wody Jeziorki, obejrzeć ciekawe fotografie czy posłuchać muzyki. W przerwie między prezentacjami uczestnikom oraz gościom przygrywał zespół muzyczny „NO” z Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Wszystkie prace miały bardzo wysoki poziom. Po burzliwych i długich obradach wyłoniono zwycięzców I edycji Projektu "W Krainie Rzeki Jeziorki". Zostali nimi:
I miejsce - zespół "BEZIMIENNI" z Prywatnego Gimnazjum nr 2 "Szkoła Marzeń" w Piasecznie;
II miejsce - zespół "Jeziorkowe wydry" z Gimnazjum w Złotokłosie;
III miejsce - zespół "Na Zdrowie" z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie.

Największą wartością projektu „W Krainie Rzeki Jeziorki” jest zdobywanie doświadczenia w obserwacji środowiska naturalnego, nabieranie świadomości, że równowaga ekosystemu, do którego należymy, zależy w bardzo dużym stopniu od naszych działań. Projekt jest również lekcją lokalnego patriotyzmu, promocji małych ojczyzn, a także świadectwem kultury widzenia swojego otoczenia, a co za tym idzie - odpowiedzialności za jego stan.

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

Tegoroczna I edycja Projektu „W Krainie Rzeki Jeziorki” jeszcze się nie kończy. W kwietniu, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie, odbędzie się wręczenie nagród dla trzech najlepszych zespołów. W maju zaś wszystkie zespoły biorące udział w finale oraz ich opiekunowie wyruszą na wspólną, jednodniową wycieczkę.

Na uroczystości finałowej Projektu obecni byli oficjalni goście: Wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski, Przewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego Daniel Putkiewicz, Prezes Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki Ryszard Machałek, Prezes PWiK w Piasecznie Leszek Prawucki, Przedstawicielka Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno Małgorzata Idaczek, przewodnik PTTK po Piasecznie i okolicach Stanisław Hofman oraz pasjonat kajaków Jacek Andrzejczak. Kolejna edycja Programu odbędzie się już za rok!

Tekst źródłowy: Michał Doliński.
Więcej na: www.facebook.com/ProjektWKrainieRzekiJeziorki

Podsumowanie finału I edycji Projektu W Krainie Rzeki Jeziorki

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 marca 2015, 20:00,

Chadar lodowa droga - Ladakh i Zanskar - Klub Podróżnika Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika na spotkanie pn.: Ladakh i Zanskar: Chadar - Lodowa droga. Spotkanie odbędzie się 24 marca 2015 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Prelegent: Bartosz Malinowski, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny!

Chadar lodowa droga - Ladakh i Zanskar - Klub Podróżnika Piaseczno

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Chadar od stuleci łączy krainy Ladakh i Zanskar położone w samym sercu Himalajów Indyjskich. Podczas ośmiomiesięcznej zimy, kiedy rzekę Zanskar częściowo skuwa lód na tyle wytrzymały aby utrzymać człowieka, rozpoczyna się Chadar, czyli lodowa droga. Szlak ten jest do dziś jedyną drogą łączącą te dwa dawne himalajskie królestwa. Mężczyźni, kobiety i dzieci codziennie pokonują kilkanaście kilometrów, nocują w jaskiniach i żywią się tsampą. Przez kilka dni wędrówki przy temperaturach spadających do - 30 st. C i na wysokości ponad 3500 m n.p.m. trwają zmagania z niebezpieczeństwami, jakie niesie przejście Chadaru. Kilkusetletnia tradycja Chadaru właśnie się kończy za sprawą budowanej drogi kołowej. Bartosz wraz z żoną Asią wracają do Zanskaru zimą, aby dwukrotnie przejść Chadar - ostatnią lodową drogę świata i zapamiętać to miejsce zanim nastąpią w nim nieodwracalne zmiany. Czy na lepsze?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=30

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie