Informacje28 września 2017, 06:00,

Podsumowanie Amatorskiej Drużynówki w Kajakowaniu

Czas na podsumowanie I Amatorskiej Drużynówki w Kajakowaniu, która odbyła się 16 września 2017 r. na stawach przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym.

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ DRUŻYNÓWKI W KAJAKOWANIU

MUKS FAMILY 7:12,71
WODOGRZMOTY 7:15,14 DLA ZUZI dns

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ DRUŻYNÓWKI W KAJAKOWANIU

Niestety warunki pogodowe jakie panowały od ponad dwóch tygodni przed eventem nie zachęcały do wzięcia udziału w zawodach, zapisało się osiem drużyn w ostateczności wystartowało pięć. Od samego początku było wiadomo, że wystartowanie w Drużynówce to nie lada wyczyn. Zebranie czterech osób, które nie boją się wody, zimna i uwielbiają wyzwanie sportowe jakim było siedem konkurencji wymagało dużego samozaparcia.

Zawody rozpoczęły się od dystansów 200 metrowych. Pierwsze popłynęły jedynki kobiece następnie jedynki męskie. Po krótkiej przerwie ruszyły dwójki kobiece i męskie. Po czterech konkurencjach zorganizowana została zbiórka charytatywna na rzecz Zuzi, młodej, uzdolnionej, piaseczyńskiej koszykarki, która uległa poważnej kontuzji podczas obozu przygotowawczego.

W ramach zbiórki odbył się kiermasz ciast oraz loteria i licytacja fantów. Wśród gadżetów, które zostały wylicytowane znalazły się min. koszulka z podpisem Marcina Gortata, piłka do koszykówki z autografem Katarzyny Dulnik, oryginalna koszulka koszykarskiej reprezentacji Polski z lat ’90 czy rękawice Arkadiusza Malarza. Zebrano 5 756 złotych, cała suma zostanie przeznaczona na poczet leczenia i rehabilitacji. Należy wspomnieć, że podczas licytacji piłki z autografem Katarzyny Dulnik doszło do wzruszającego, bardzo miłego epizodu. Za namową jednego z zawodników Andrzeja Stachery, drużyny przystąpiły do wspólnej licytacji oczywiście nie ujawniając zamiarów pozostałym licytującym. Gdy byli już posiadaczami piłki podarowali ją Zuzi. Tym wspaniałym gestem zakończona została licytacja i rozpoczęła się ostania konkurencja na dystansie 200 metrów dwójek mix.

Rywalizacja sportowa trwała do samego końca. Po sześciu konkurencjach (800 metrów dwójki open) pierwsze dwie drużyny posiadały taką samą ilość punktów a trzecia ekipa miała szanse na drugie miejsce. W ostateczności po niesamowitej walce w sztafecie 4 x 200 metrów na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna „Cross Kalmus” z ilością punktów 89, drugie miejsce przypadło „Wilkom” 86 pkt., trzecie wywalczyły „Wodogrzmoty” 78 pkt., czwarte „MUKS Family” 66 pkt. i piąte ekipa „Dla Zuzi” z ilością pkt. 59. W biurze zawodów na uczestników czekał atrakcyjny pakiet startowy, w którym znalazły się: sportowa termiczna koszulka z długim rękawem, worek sportowy, izotonik, baton energetyczny, kosmetyki, kupony zniżkowe, talon żywieniowy oraz gadżety reklamowe partnerów organizacyjnych. Atrakcje dla najmłodszych oraz strefa ogródka ceremonialnego to zasługa firmy „Action Sports” Piaseczno natomiast przepyszne ciasta, loteria i licytacja to ogromne zaangażowanie środowiska koszykarskiego, przede wszystkim rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia klubu „Lajkers” oraz MUKS Piaseczno.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościowy medal oraz czapkę finisher z numerem zajętego miejsca. Pierwszym trzem drużynom wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Piaseczyński, Gminę Piaseczno, kajakkajaki, GOSiR Piaseczno, Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct Piaseczno”, Linie Kosmetyczną „Lirene”, Salon Kosmetyczny „Depil Concept Piaseczno”.

Organizator zawodów kajakkajaki oraz współorganizator GOSiR Piaseczno serdecznie dziękują za udaną zabawę, sportową postawę i zapraszają na kolejne edycje. W czerwcu 2018 roku odbędą się zawody indywidualne a we wrześniu DRUŻYNÓWKA.

Do zobaczenia
Kajakkajaki

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje29 września 2017, 17:30,

Świeczowisko plenerowe w Piasecznie

29 września 2017 roku w godzinach 19:30-22:00 odbędzie się Świeczowisko plenerowe w Piasecznie. Miejsce: Dziedziniec Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Lato mija, wakacje się skończyły. Wracają Świeczki. Jeszcze "ostatnim rzutem na taśmę" - plenerowe. Jeśli pogoda będzie deszczowa - przenosimy się do sali Domu Kultury w Piasecznie. W piątek rano będzie wiadomo. :) Choć wolimy pod chmurką. Przybywajcie!

ŚWIECZOWISKO PLENEROWE W PIASECZNIE