Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Podsumowanie 21. finału WOŚP w Górze Kalwarii

W tym roku podczas 21. Finału na ulice miasta i gminy Góra Kalwaria wybiegło 50 wolontariuszy. Udało się zebrać 29 482,83 zł, w tym z samych licytacji podczas piątkowego koncertu zespołu Manaus w klubie bilardowym 13 ponad 3 tysiące zł. Potem były pierniki, zbiórka krwi, uliczna kwesta i wyjazd wolontariuszy do Studia 5 TVP.

PODSUMOWANIE 21. FINA£U WOŚP W GÓRZE KALWARII

Wszystko zaczęło się koncertem zespołu Manaus, który na dobre zadomowił się nie tylko podczas kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry, ale generalnie jest uwielbiany przez publiczność z Góry Kalwarii. Blisko 100 osób tańczyło, śpiewało i bawiło się super. W 13 było nie tylko gorącą, ale także bardzo hojnie. Ze wszystkich prowadzonym między setami licytacji uzyskaną łączną kwotę 3476,00 zł.

PODSUMOWANIE 21. FINA£U WOŚP W GÓRZE KALWARII

Najwyższą kwotę w piątkowych licytacjach osiągnął wośpowy tort w kształcie serca przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak z Góry Kalwarii. £akomczuch zapłacił za słodkość 500,00 zł. i chętnie podziel się przyjemnością z uczestnikami piątkowego koncertu. Szkoła upiekła także kilkaset pierników, które rozdawane były w dzień finału mieszkańcom Góry Kalwarii. Jeden z koszy trafił osobiście do rąk Jurka Owsiaka co można było oglądać w TVP podczas relacji na żywo ze studia 5, gdzie kilkunastoosobową grupą wybrali się wolontariusze z Góry Kalwarii.

PODSUMOWANIE 21. FINA£U WOŚP W GÓRZE KALWARII

- Wizyta w studiu 5 TVP była fantastycznym podsumowaniem naszego tegorocznego grania. Pierniki z Góry Kalwarii sprytnie wręczone głównemu dyrygentowi dały nam niemal tyle samo radości i satysfakcji co spotkania z mieszkańcami podczas niedzielnej kwesty. - przyznaje szef sztabu Arkadiusz Strzyżewski.

PODSUMOWANIE 21. FINA£U WOŚP W GÓRZE KALWARII

W trakcie Finału zbierano nie tylko pieniądze, ale także krew. Ambulans stanął w niedzielę pod kinem Uciecha w godz. 10 -15. Oddało ją łącznie 39 osób. Podczas zbiórki zebrano 15,550 litra życiodajnego płynu.

PODSUMOWANIE 21. FINA£U WOŚP W GÓRZE KALWARII

Podobnie jak w ubiegłym roku odbył się w klubie „13” turniej bilardowy, którym udział wzięło kilkanaście osób. Jak w ubiegłym roku gra toczyła się o złote kalesony czyli grano przede wszystkim dla dzieci i seniorów i podobnie jak podczas 20. Finału kalesony zgarnął Tadek. Pieniądze z wpisowego trafiły oczywiście na rzecz 21. Finału.

Gorące podziękowanie
Sztab 21. Finału WOŚP w Górze Kalwarii składa gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę, zwłaszcza wolontariuszom, których 50 kwestowało na terenie całej gminy. Dziękujemy mieszkańcom Naszej gminy oraz uczestnikom imprez towarzyszących, dzięki którym uzbieraliśmy tak dużą kwotą!

Dziękujemy:
Wszystkim osobom pracującym w sztabie: Marzenie Szczepańskiej, Justynie Bobis, Ani Stróż, Małgorzacie Sasor, Arkadiuszowi Kopytowskiemu, Roksanie żak, Bartkowi Wrochnie i Patrykowi Wojciechowskiemu. Władzom Góry Kalwarii za zapewnienie patrolu Straży miejskiej oraz przekazane gadżety na licytacje. Policji, straży miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa. Mediom: gorakalwaria.net, www.powiat-piaseczynski.info oraz Gazecie Nad Wisłą i Kurierowi Południowemu. Dyrekcji Ośrodka Kultury za udostępnienie siedziby Communio Graphis na sztab oraz pomoc w organizacji zbiórki krwi przed kinem Uciecha. Gorące podziękowania dla grającego piątkowy koncert zespołu Manaus. Pedagogom: Iwonie Szymańskiej i Ewie Osińskiej za mocne wsparcie niedzielne kwesty. Zespołowi Szkół Zawodowych im. ppor E. Gierczyk a przede wszystkim Pani Katarzynie Ślifirczyk za osłodzenie mieszkańcom i Jurkowi Owsiakowi Finału, pedagogom i uczniom zaangażowanym w robienie tortu i pierników, a także mistrzowi carvingu Bartłomiejowi Rojkowi. Pizzerii Biesiadowo za przyjemne dla żołądków wolontariuszy chwile. Fundatorom fantów na licytacje Pizzerii Omega, firmie Sportica, Bil Pust i kibicom Legii Warszawa. Lawendzie w Mleku za przekazaną na licytacje biżuterię. Hurtownia BB za kawę, herbatę i inne przyjemności. Klubowi bilardowemu "13" za udostępnienie lokalu na koncert i organizację turnieju bilardowego. Księdzu z Parafii Baniocha za dach nad głową i ciepłą herbatę dla wolontariuszy. A także kwiaciarni Pani Malinowskiej, firmie Graw-Print i Marco Video. Bardzo gorąco raz jeszcze dziękujemy też wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Góra Kalwaria, którzy tego dnia mocno nas wspierali.
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski - szef sztabu 21. Finału WOŚP w Górze Kalwarii

Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Koncert Kolęd Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego w Magdalence

Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze pod dyrekcją Stanisława Szczycińskiego zaprasza na KONCERT KOLęD, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w kościele w Magdalence po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na kolędowy koncert Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego.

ZALESIAńSKIE TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE W MAGDALENCE
Tematy:Lesznowola