Informacje31 stycznia 2016, 15:00,

Podróż za horyzont spektakl lalkowy w ramach cyklu Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


31 stycznia 2016 roku o godz. 15.00 zapraszamy na przedstawienie dla dzieci odbywające się w ramach cyklu Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii. TEATR IGRASZKA zaprezentuje spektakl lalkowy pt.: Podróż za horyzont. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Cena biletów: 10 zł, dostępne godzinę przed spektaklem w kasie Ośrodka Kultury.

PODRÓŻ ZA HORYZONT SPEKTAKL LALKOWY W RAMACH CYKLU TEATRALNA NIEDZIELA W GÓRZE KALWARII

Podróż za horyzont to opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć, co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć i sprawdzić to osobiście. Zanim jednak jej podróż się rozpocznie, poznaje złośliwego, lecz na szczęście mało szkodliwego potworka Ohydala. Wątpi on w powodzenie wyprawy Małgosi i dlatego nieustannie namawia ją do pozostania w domu. Dziewczynka jednak nie rezygnuje, zwłaszcza, że cennych wskazówek udziela jej Słoneczna Pani. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów. Ale skąd wziąć te kolory? Pierwszy dziewczynka dostaje od Słonecznej Pani, kolejne musi znaleźć sama. W wyprawie towarzyszy jej Ohydal. Potworek najpierw przeszkadza i dokucza Małgosi, z czasem jednak staje się jej prawdziwym przyjacielem. Małgosia w czasie swojej niecodziennej podróży pozna kilka niezwykłych postaci - pana Chmurka, pana Papryka, spotka się z Księżycem, przeżyje też coś naprawdę strasznego! Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, wesoło i kolorowo. Autor: Przemysław Śmiech Reżyseria: Przemysław Śmiech Lalki i scenografia: Anna Polarusz Pracownia "Ani-Rusz", Warszawa Teksty piosenek: Ewa Śmiech Muzyka, aranżacja, efekty dźwiękowe: Robert Dziekański Studio Dziekan Records, Grodzisk Mazowiecki.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 stycznia 2016, 15:00,

Jaś i Małgosia - Bajkowa Niedziela w Słomczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

31 stycznia 2016 roku o godz. 15.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Słomczyna, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: Jaś i Małgosia. Miejsce: Słomczyn, Dom Ludowy. Wstęp wolny. Informujemy, że w roku 2016 bezpłatne wejściówki na Bajkowe Niedziele będą dostępne do odbioru, wyłącznie w dniach przedstawień od. godz. 12.00.

JAŚ I MAŁGOSIA - BAJKOWA NIEDZIELA W SŁOMCZYNIE

Jaś i Małgosia tę bajkę znamy wszyscy. Wywoływała ogromne emocje w nas jak i teraz w naszych dzieciach. Smuciliśmy się kiedy tata posłuchał złej macochy i pozostawił Jasia i Małgosię samych w lesie. Współczuliśmy dzieciom poszukującym drogi powrotnej do domu. Ciekła nam ślinka na widok chatki pełnej najwspanialszych słodyczy. Baliśmy się złej Baby Jagi i przerażało nas, chciała zjeść Jasia. I wreszcie ogarniało wszystkich szczęście, kiedy dzieci ukarały Baba Jagę i wróciły do domu. Tyle emocji i my obudzimy w naszych małych widzach, okraszając bajkę ludową muzyką, scenografią i kostiumami z tradycyjnej polskiej wsi. Przedstawienie Teatru Wariacja.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie