Informacje27 października 2016, 19:00,

Podróż po torach życia wydarzenie teatralne gimnazjalistów z Piaseczna i Zalesia Górnego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy do udziału w wydarzeniu teatralnym przygotowanym przez grupę gimnazjalistów z Piaseczna i Zalesia Górnego. Wydarzenie teatralne odbędzie się 27 października 2016 roku o godzinie 19.00. Miejsce: Teren Kolei Wąskotorowej w Piasecznie przy ul. Sienkiewicza 14, Piaseczno. Wstęp wolny! "Nie czekaj na swoją kolej, stawiaj tory" – tak radzi Kolejarz, jeden z bohaterów spektaklu, Nastolatkowi, który się "wykoleił". Zapraszamy!

PODRÓŻ PO TORACH ŻYCIA WYDARZENIE TEATRALNE GIMNAZJALISTÓW Z PIASECZNA I ZALESIA GÓRNEGO

PO TORACH ŻYCIA - to projekt edukacji kulturalnej, dofinansowany z programu Razem dla kultury - Inicjatywy lokalne, realizowanego przez Fundacje Bonum et Sapientia i Centrum Kultury w Piasecznie w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Skierowany do gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II w Piasecznie i Gimnazjum w Zalesiu Górnym. Składał się z dwumiesięcznych warsztatów dramowo-teatralnych, prowadzonych przez instruktorki: Monikę Wyrzykowską i Małgorzatę Fąfrowicz-Szamocką, sprzyjających integracji i zaangażowaniu uczestników. W trakcie zajęć dzielili się oni swoimi pomysłami, odczuciami, wykorzystując swoje zdolności, a niekiedy dopiero je odkrywając. Efektem zajęć było stworzenie wydarzenia teatralnego - spektaklu na terenie Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej.

PO TORACH ŻYCIA od innych projektów teatralnych odróżnia sposób pracy - metoda Teatru ze Społecznością. Co to takiego? To metoda pracy skierowana do konkretnej społeczności, w tym wypadku do młodzieży (13-16 lat). Na każdym etapie projektu najważniejsze jest zaangażowanie uczestników, ponieważ spektakl, powstaje przy wykorzystaniu ich naturalnych talentów. To oni są dramaturgami i aktorami, scenografami i muzykami, a prowadzący zajęcia jedynie pomagają, nadając spektaklowi ostateczną formę. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie opowieści pracowników i pasjonatów wąskotorowej kolejki w Piasecznie, ale też znalazły się w nim refleksje na temat drogi życia młodych uczestników projektu. Wydaje się, że każdy z nich wniósł do niego część siebie, swojej historii, która w ten sposób będzie mogła zacząć żyć własnym życiem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PODRÓŻ PO TORACH ŻYCIA WYDARZENIE TEATRALNE GIMNAZJALISTÓW Z PIASECZNA I ZALESIA GÓRNEGO

Oprawą muzyczną zajął się Michał Kisielewski KOLOROFONIA, plastyczną - Wiesław Szamocki, kostiumy i charakteryzacja Patrycja Tokaj, kamera Franciszek Szamocki, obsługą techniczną kierował Paweł Górski z Centrum Kultury w Piasecznie, a video przygotował Kasper Szamocki. Specjalne podziękowania należa się pracownikom i członkom Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Bez ich wsparcia, zangażowania i pomocy ten projekt, nie mógłby być zrealizowany. https://www.facebook.com/potorachzycia

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 października 2016, 18:00,

Sekretny seans w Kinie Uciecha


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 października 2016 roku o godz. 18.00 w Kinie Uciecha będzie można obejrzeć film o pasji, której podporządkowuje się całe życie. To dzieło wciąga widza bez reszty, pulsuje energią, kipi od emocji. Po wyjściu z kina jeszcze długo będziecie słyszeć w głowach dziki rytm perkusji. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

SEKRETNY SEANS W KINIE UCIECHA

Film uhonorowany wieloma nagrodami, w tym trzema Oscarami. Czas trwania: ok. 1 h 40 min. Informacja o tytule filmu pod numerem: 533-503-092 lub pod adresem: a.korczak@kulturagk.pl Sekretny seans to cykl darmowych projekcji, podczas których można obejrzeć cenione filmy z ostatnich trzech lat. Dzięki parasolowi licencyjnemu, Kino Uciecha ma dostęp do dzieł ponad 950 producentów, w tym największych amerykańskich wytwórni.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie