Informacje6 lipca 2014, 13:48,

Podrobione zabawki w Wólce Kossowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ponad 2800 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podrobione zabawki w Wólce Kossowskiej

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne. Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk. Na trzech z nich znaleźli szeroki asortyment galanteryjny i zabawkowy. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

Podrobione zabawki w Wólce Kossowskiej

Policjanci zabezpieczyli ponad 2800 sztuk zabawek oraz plecaków, toreb i portfeli znanych światowych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 186 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 50 i 25-letnich obywateli Chin i 24-letniego obywatela Rosji. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 lipca 2014, 21:30,

Jesteś Bogiem w Kinie Plenerowym w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Drugi seans odbędzie się 11 lipca 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film Leszka Dawida pt. Jesteś Bogiem. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie."Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzyy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", minialbum "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie