Informacje10 grudnia 2014, 19:36,

Podrobione perfumy i odzież sportową sprzedawał w Piasecznie

Perfumy i odzież sportową znanych marek oferował do sprzedaży 51-letni obywatel Armenii na targowisku w Piasecznie. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o wartości ponad 16 tysięcy złotych, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podrobione perfumy i odzież sportową sprzedawał w Piasecznie

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk na targowisku w Piasecznie. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez obywatela Armenii mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży perfumy i odzież sportowa opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Podrobione perfumy i odzież sportową sprzedawał w Piasecznie

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości ponad 16 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo, dodatkowo mężczyzna przebywa nielegalnie na terytorium RP. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje13 grudnia 2014, 10:00,

Jasełka i Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie zapraszają 13 grudnia 2014 roku na Jasełka Bożonarodzeniowe połączone z Kiermaszem Świątecznym. Kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00 w SP nr 5 przy ul. Szkolnej 14. Jasełka zaś wystawione zostaną o godz. 16.00. Zapraszamy na Jasełka i Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Jasełka i Kiermasz Bożonarodzeniowy