Informacje19 grudnia 2012, 00:00,

Podpisz petycję Bezpieczna Droga Krajowa 79

Portal dla mieszkańców WspolneRazem.pl, iTV Piaseczno, Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno rozpoczyna akcję dotyczącą petycji w sprawie bezpieczeństwa i poprawy komunikacji na drodze 79 Góra Kalwaria - Piaseczno. W najbliższym czasie ich przedstawiciele będą rozdawali ulotki z prośbą o poparcie petycji w postaci wejścia na stronę portalu wspolnerazem.pl i wypełnienia formularza z poparciem petycji: www.wspolnerazem.pl. Będzie można spotkać ich przy niektórych wyjazdach na drogę 79 i na skrzyżowaniach przy drodze 79. W niektórych miejscowościach petycja znajdzie się w skrzynkach pocztowych. W imieniu organizatorów akcji prosimy o wyrozumiałość i współpracę.

PODPISZ PETYCJę BEZPIECZNA DROGA KRAJOWA 79

Treść petycji: My niżej podpisani mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, uczestnicy ruchu na drodze krajowej nr 79 oraz Inicjatywa Obywatelska WspolneRazem.pl apelujemy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wykonanie niezbędnych do normalnego użytkowania DK79 bezpiecznych wyjazdów z dróg dojazdowych oraz wykonanie pasów lewoskrętnych. Na trasie z Piaseczna do Góry Kalwarii dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji, które często kończą się groźnymi, a także tragicznymi wypadkami. Ponieważ modernizacja DK79 jest od dawna przekładana i nadal nie widać szansy na jej rozpoczęcie apelujemy do GDDKiA o wykonanie zaplanowanych wczesniej rond i świateł by nie dochodziło do wymuszeń i ryzykownych prób włączenia się do ruchu, szczególnie w lewoskrętach, nie blokując przy tym płynności ruchu.

TYTU£
kliknij, aby obejrzeć reportaż na stronie iTV Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno / Góra Kalwaria
Tematy:

Informacje16 grudnia 2012, 00:00,

Konkurs literacki MOJE WYMARZONE FERIE

Fundacja Dla Dzieci zaprasza wszystkie dzieci, w wieku od 8 do 12 lat, do udziału w konkursie literackim pt.: MOJE WYMARZONE FERIE. Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzacja ich twórczości oraz propagowanie czytelnictwa. Prace należy przesłać do dnia 18 stycznia 2013 roku, na adres: konkurs@fundacjadladzieci.pl Ogłoszenie wyników nastąpi 16 lutego 2013 roku o godz. 12:00 w Klubie Zdolnego Dziecka, przy ul. Rejtana 8 w Piasecznie. Regulamin konkursu literackiego: moje-wymarzone-ferie.pdf.

KONKURS LITERACKI MOJE WYMARZONE FERIE
Tematy: