Informacje19 listopada 2013, 00:00,

Podpisano umowę na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej

Na ten dzień młodzież z Konstancina-Jeziorny czekała zniecierpliwością. W poniedziałek (18 listopada) władze gminy podpisały umowę na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego i parkingu przy ul. Bielawskiej. Na prawie 11 tys. mkw. powstaną m.in. dwa boiska i skatepark. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma "Park-M" ze Starego Sącza, która odpowiedzialna była również za zakończoną w ubiegłym roku rewitalizację Parku Zdrojowego.

PODPISANO UMOWę NA BUDOWę KOMPLEKSU SPORTOWO-REKREACYJNEGO I PARKINGU PRZY UL. BIELAWSKIEJ

Umowę w obecności m.in. Andrzeja Cieślawskiego - przewodniczącego rady miejskiej, konstancińskiej młodzieży i lokalnych mediów sygnowali: Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Dariusz Lipiec - skarbnik gminy i Wiesław Matusik - prezes zarządu spółki "Park-M". - Cieszę się, że przełamaliśmy niemoc poprzednich władz i skutecznie doprowadziliśmy do realizacji pomysłu młodzieży - podkreślił Kazimierz Jańczuk. - Jest to nowe otwarcie, którym pokazujemy, że inwestycje sportowo-rekreacyjne są dla nas nie mniej ważne niż inne, które realizujemy na terenie naszej gminy.

Na ten dzień, jak zaznaczył Tomasz Nowicki - inicjator powstania w Konstancinie-Jeziornie skateparku - młodzież czekała z niecierpliwością. Nie zabrakło podziękowań oraz słodkiego prezentu - tortu, który z okazji rozpoczęcia realizacji inwestycji młodzież wręczyła burmistrzowi.

Wykonawca na plac budowy ma wejść jeszcze w tym miesiącu. Przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie, naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3, powstaną: boisko wielofunkcyjne do gry w minipiłkę nożną oraz minipiłkę ręczną, boisko do siatkówki i skatepark. Mieszkańcy będą mogli poćwiczyć na popularnej siłowni pod chmurką.

Poza tym na działce o pow. prawie 11 tys. mkw. stanie też ścianka wspinaczkowa. Zaplanowano również wiaty rowerowe oraz parking na 53 samochody. Całość ma być gotowa do 31 maja 2014 roku i będzie kosztowała 2.337.913,91 zł.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje19 listopada 2013, 00:00,

Spotkanie dotyczące wyjazdów dla młodych ludzi do Stanów Zjednoczonych Work & Travel

W czwartek 21 listopada 2013 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów dla młodych ludzi do Stanów Zjednoczonych (Work & Travel) organizowane przez międzynarodową organizację CCUSA. Miejsce: Sala Konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Link wydarzenia na FB - www.facebook.com/events/592728034096687/ Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany, a nie może być obecny na spotkaniu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z koordynatorką: MARTYNA SOBCZYK- Area Representative CCUSA- Warsaw e-mail: martynas@ccusa.com.pl tel. 502-167-163 www.ccusa.com.pl

SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZ¡CE WYJAZDÓW DLA M£ODYCH LUDZI DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH WORK & TRAVEL

CCUSA jest międzynarodową organizacją od 1986 r. zajmującą się programami wymiany kulturowej, m.in. Work Experience USA oraz Camp. Siedziba główna CCUSA mieści się w Sausalito w Kalifornii, a do Stanów Zjednoczonych CCUSA wysłało już ponad 235 000 chętnych z ponad 60 krajów świata. - Naszym celem jest zadowolenie naszych Uczestników z wyjazdu i pobytu w USA. Chcemy, aby więcej osób mogło poznać lepiej ten kraj, zdobyć doświadczenie i podróżować w niezwykle atrakcyjne miejsca - zapewniają organizatorzy.

Program spotkania na temat Work & Travel:
1. Krótka informacja dotycząca organizacji CCUSA
2. Przedstawienie możliwości programów wyjazdowych
3. Nakreślenie informacji dotyczących wizy J-1
4. Koszty z jakimi wiąże się taki wyjazd
5. Co trzeba zrobić, aby dostać pracę?
6. Jak wszystko zaplanować?
7. Wyjazd- czyli najlepsza część programu

Więcej informacji o programie Work & Travel znajdziecie na stronie Ambasady USA: polish.poland.usembassy.gov Więcej informacji o firmie CCUSA organizującej spotkanie znajdziecie na stronach: polskiego przedstawiciela: http://ccusa.pl/
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno