Informacje21 marca 2017, 09:30,

Podpisanie umowy CEM Piaseczno - Centrum Edukacyjno-Multimedialne

21 marca 2017 r. o godzinie 9.30 podpisana zostanie umowa z firmą Polaqua na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie. To największa inwestycja oświatowa w historii gminy. Wartość kontraktu wynosi blisko 50 mln zł.

PODPISANIE UMOWY CEM PIASECZNO - CENTRUM EDUKACYJNO-MULTIMEDIALNE

Wątek na forum: budowa Centrum Edukacyjno-Multimedialne w Piasecznie

Informacje21 marca 2017, 10:00,

Wystawa Wokół pałacu i dworu w Piasecznie - Świat ocalony w kolekcji Janusza Przewłockiego

Zapraszamy na wystawę: Wokół pałacu i dworu. Świat ocalony w kolekcji Janusza Przewłockiego. Na wystawie można obejrzeć wybrane zdjęcia z liczącej ponad 20 tysięcy fotografii (odbitek i negatywów) kolekcji Janusza Przewłockiego, ukazującej polskie ziemiaństwo i arystokrację na przełomie XIX i XX wieku. Są to zarówno zdjęcia portretowe, robione w atelier, jak i sceny z życia codziennego, z różnych uroczystości (śluby, wesela, polowania, bale, przyjęcia). Najstarsze zdjęcia pochodzą z drugiej połowy XIX wieku, ze słynnych atelier fotograficznych (np. Walerego Rzewuskiego z Krakowa czy Jana Mieczkowskiego z Warszawy), najpóźniejsze z lat 30. XX wieku.

WOKÓŁ PAŁACU I DWORU. ŚWIAT OCALONY W KOLEKCJI JANUSZA PRZEWŁOCKIEGO

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Są to zarówno zdjęcia robione przez profesjonalnych fotografów, jak i amatorskie. Ukazują historię polskich ziemian i arystokratów, a jednocześnie historię polskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku, bo wiele z tych zdjęć to prawdziwe dzieła sztuki. Na fotografiach pojawiają się przedstawiciele słynnych rodów Lubomirskich, Radziwiłłów, Branickich, Czartoryskich, Potockich, Zamoyskich..., a także liczne rodziny ziemiańskie.

Wystawa wypożyczona z „Domu Spotkań z Historią”. Wystawa czynna od 21 marca do 29 kwietnia 2017 roku w Muzeum Regionalnym w Piasecznie (Pl. Piłsudskiego 10).

Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie