Informacje23 marca 2010, 00:00,

Podłączanie do kanalizacji na obszarach objętych projektem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Realizacja projektu kanalizacyjnego w gminie Piaseczno powoli dobiega końca. Pozostały już tylko roboty budowlane na osiedlu Orężna, w Julianowie i Józefosławiu, oraz rozliczenie projektu. Mieszkańcy mogą się już podłączać do nowo wybudowanych i odebranych sieci kanalizacyjnych na terenach: Zalesia Dolnego, Zalesia Górnego, żabieńca i Siedlisk, Jastrzębia, Jesówki i Chylic.

Aby podłączyć swój budynek do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej należy osobiście zgłosić się z dowodem osobistym i aktem potwierdzającym własność nieruchomości do siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. przy ul. żeromskiego 39 w Piasecznie, w celu odebrania warunków technicznych przyłączenia. Biuro Obsługi Klienta spółki czynne jest w poniedziałek w godz. 8:00-18:00; a od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00. Po otrzymaniu warunków technicznych właściciel domu może przystąpić do wykonania przyłącza (może zrobić to we własnym zakresie, lub zlecić wykonawstwo specjalistycznej firmie, w tym również spółce). W przypadku kiedy wykonawcą przyłącza nie jest spółka, właściciel powinien przed zakopaniem wykonanego przyłącza zgłosić je do odbioru. Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie pracownikowi spółki, Panu Maciejowi Mańskiemu pod numerem tel. (22) 701 54 00 lub kom. 603 399 109. Za odbiór należy wnieść opłatę zgodną z obowiązującym cennikiem w spółce (informacja na stronie spółki www.pwikpiaseczno.pl). Informujemy również, że nowo wybudowane przyłącze wymaga inwentaryzacji geodezyjnej. Inwentaryzację można zlecić PWiK bądź dowolnemu geodecie, a po jej wykonaniu dokument dostarczyć do spółki. Po odbiorze technicznym właściciel w ciągu 7 dni roboczych zobowiązany jest do podpisania z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie umowy na odbiór ścieków.

Wszelkie pytania w tej sprawie prosimy kierować do spółki tel. (22) 750 23 20 oraz (22) 701 54 00. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. (22) 70 17 656, (22) 70 17 664.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Miasta i Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje20 marca 2010, 00:00,

27 marca Kampania Stawiam na mleko! w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W sobotę, 27 marca 2010 roku w godzinach 12.00-16.00 na terenie Miejskiego Zespołu Basenowo-Rekreacyjnego, przy ul. Pijarskiej 119 odbędzie się impreza z udziałem Mlecznej Ekspedycji zaplanowana w ramach programu Stawiam na mleko! – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

Kampania Stawiam na mleko! w Górze Kalwarii

Góra Kalwaria, to drugie po Grójcu miasto, które w 2010 roku odwiedza Mleczna Ekspedycja. Na billboardach pojawiły się już informacje o kampanii „Stawiam na mleko!”, a w sklepach plakaty zapraszające do udziału w mlecznych imprezach. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli poukładać wielkie uliczne puzzle, pościgać się w zabawie ze specjalną taśmą i skosztować próbek mlecznych produktów. Dla uczestników mlecznych imprez przewidziano liczne zabawy z nagrodami, w tym konkurs dla całej rodziny o nazwie „Podaj dalej” polegający na sprawdzeniu wiedzy na temat produktów mlecznych i mleka. Weekendowa impreza to także możliwość spotkania się z ekspertami, lekarzami i dietetykami, którzy doradzą w kwestii zdrowego odżywiania oraz pomogą przy dobraniu odpowiedniej diety.

Dodatkowo w czwartek, 25 marca w ramach kampanii Mleczna Ekspedycja spotka się z uczniami: Szkoły Podstawowej nr 2, szkół w Czapliku, Baniosze i Brześcach. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy, które uczą jak ważne jest dla nas białko, wapń i inne składniki produktów mlecznych oraz o czym należy pamiętać, aby mieć mocne kości. Mleczna Ekspedycja składa się ze specjalnego Trucka Mlecznego, którego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce, co oznacza objęcie działaniami blisko 450 szkół oraz 330 tys. dzieci i podobnej liczby osób dorosłych. Projekt zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych kanałów komunikacyjnych, w tym m.in.: reklamę telewizyjną i prasową, cykliczne eventy, konkursy, promocję w punktach sprzedaży, działania outdoorowe oraz PR. Trasa Konwoju Mlecznego przewidziana na trzeci rok kampanii objęła swoim zasięgiem tereny południowo-wschodniej Polski i poprowadzi przez następujące województwa: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie.

Z Góry Kalwarii Mleczna Ekspedycja wyruszy w dalszą trasę docierając w niedzielę, 28 marca do Warki, gdzie na miejskim Rynku w godzinach 12.00-16.00 odbędą się dalsze atrakcje w ramach kampanii „Stawiam na mleko!”. Kolejne mleczne imprezy przewidziane są w dniach 9-11 kwietnia w miastach Ryki, Puławy i Kozienice. Informacje na temat imprez i trasy Mlecznego Konwoju można znaleźć na platformie internetowej www.stawiamnamleko.pl. W serwisie zamieszczono także informacje o diecie bogatej w produkty mleczne, przepisy na mleczne specjały oraz mleczne zagadki dla dzieci. Kampania „Stawiam na mleko!” współfinansowana jest przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej, budżetu Polski oraz Funduszu Promocji Mleczarstwa. Akcja promująca mleko i produkty mleczne ma na celu wzrost spożycia mleka, a przez to poprawę stanu zdrowia dzieci i – w dalszej perspektywie - także całego polskiego społeczeństwa.
autor/źródło: Anna Szymańska - Propublic Sp. z o.o.

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie