Informacje15 czerwca 2009, 00:00,

Podglądając stalowego ptaka z Pędziwiatrem Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: PODGL¡DAJ¡C STALOWEGO PTAKA. Tym razem pojedziecie w okolice lotniska i będziecie podglądali samoloty. Trasa niedzielnej wycieczki: Piaseczno - Iwiczna - Zgorzała - Dawidy - Okęcie - Ursynów - Las Kabacki - Józefosław - Piaseczno.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane wycieczką rowerową, spotykają się 21 czerwca 2009 roku, o godzinie 10:00. Miejsce: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami). Zapraszamy wszystkich mieszkańców, na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 czerwca 2009, 00:00,

Kolega Mela Gibsona i Spotkania Artystyczne Czersk 2009

Już 20 czerwca 2009 roku o godzinie 21:30, na zamku w Czersku (to tylko 30 km od Warszawy), spotkamy: Kolegę Mela Gibsona! A 21 czerwca 2009 roku, w niedzielę od 18:00 do 23:00, czeka nas wiele innych atrakcji w ramach zakończenia akcji Spotkania Artystyczne Czersk 2009. Pomysłodawca i koordynator Projektu - Grzegorz Emanuel. Organizator Projektu - Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Projekt dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie w ramach Stolicy Kulturalnej Mazowsza.

20 czerwca, o godzinie 21.30 na dziedzińcu zamkowym w Czersku zobaczymy zabawny monodram w wykonaniu Mirosława Neinerta: KOLEGA MELA GIBSONA. Tekst Tomasz Jachimek. Spektakl jest laureatem wielu nagród, w tym: Nagrody Głównej na najlepszy monodram współczesny ubiegłorocznej VI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie, Grand Prix XII Międzynarodowego Festiwalu Zderzenie w Kłodzku i Nagrody Aktorskiej dla Mirosława Neinerta na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008.

21 czerwca, w niedzielę, od godziny 18.00 do 23. 00, na zamku w Czersku odbędzie się zakończenie akcji Spotkania Artystyczne Czersk 2009. Od 18.00 - 21.00 swoje adaptacje sztuk Szekspira zaprezentują trzy młodzieżowe zespoły teatralne - laureaci powiatowego konkursu, którym w pracy pomagali aktorzy: Barbara Wrzesińska, Magdalena Warzecha i Grzegorz Emanuel. A na zakończenie, o 21.30 wystąpi Teatr KOREZ z Katowic z kameralnym spektaklem muzycznym opartym na piosenkach Jaromira Nohavicy: KOMETA CZYLI TEN OKRUTNY WIEK XX.

To rzadka okazja do spotkania z aktorami Katowickiego teatru. Teatru niezwykle popularnego na Śląsku i często nagradzanego na ogólnopolskich festiwalach. Teatru PRYWATNEGO, działającego z powodzeniem już od ponad 10 lat, niewykluczone, że pierwszego takiego teatru w Polsce. Teatru, którego produkcje zawsze stały na wysokim poziomie warsztatowym i artystycznym, zawsze nasycone były humorem i charakteryzowały się niekonwencjonalnym podejściem do najbardziej nawet znanych tytułów. Więcej na stronie internetowej: www.korez.art.pl

Spotkania Artystyczne Czersk 2009 na których Finały zapraszamy, to projekt, który trwa od marca do czerwca bieżącego roku. Skierowany był do młodzieżowych zespołów teatralnych Powiatu Piaseczyńskiego. Do udziału w konkursie zakwalifikowało się siedem zespołów: Gimnazjum w Złotokłosie, LO. W Piasecznie, Zespół Szkół im E. Plater w Piasecznie, Kabaret Cenzura z Mrokowa, Gimnazjum nr 1 z Konstancina, Koło teatralne Niepoprawni z gimnazjum w Baniosze, Teatr £ups z Piaseczna. W ramach projektu odbyło się do dnia dzisiejszego 65 godzin warsztatów teatralnych. 17 czerwca w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbędzie się konkursowy przegląd wszystkich siedmiu spektakli inspirowanych twórczością W. Szekspira. Wyłoni on trójkę finalistów którzy wystąpią na dziedzińcu zamku w Czersku 21 czerwca.
autor/źródło: Grzegorz Emanuel - pomysłodawca i koordynator Projektu