Informacje9 listopada 2015, 08:00,

Podaruj dzieciom książkę - akcja Cyrkuluj książeczko w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ruszyła tegoroczna ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci, organizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację „Już pomagam”. Egzemplarze zebrane do końca roku, między innymi w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka czy na szpitalnych oddziałach. Przyłącz się do akcji i pomóż dzieciom przenieść się do świata pełnego magii i fantastycznych przygód!

Podaruj dzieciom książkę - akcja Cyrkuluj książeczko w Centrum Handlowym Auchan

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – mawiała nasza noblistka, Wisława Szymborska. Książki to bowiem wspaniałe narzędzie, które pozwala każdemu choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji. Potrzebują tego szczególnie najmłodsi, którzy przebywają w szpitalnych łóżkach czy domach dziecka. Dlatego Centra Handlowe Auchan oraz Fundacja „Już pomagam” zorganizowały akcję pt. „Cyrkuluj książeczko”. W tym roku przyłączyło się do niej Centrum Handlowe Auchan Piaseczno.

Od 2 listopada do końca roku na terenie galerii handlowej będzie wystawiony specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki czy albumy. Wszystko, co pozwoli maluchom zapomnieć - choć na chwilę - o smutkach i problemach.

Akcja „Cyrkuluj, książeczko” to ogólnopolska zbiórka książek dla najbardziej potrzebujących maluchów. Zebrane egzemplarze przekazywane są wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część trafia także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci z uboższych rodzin mają łatwiejszy dostęp do świata literatury. Akcję, jak co roku, objęła patronatem pani Henryka Krzywonos-Strycharska - doradca rzecznika praw dziecka.

Akcja „Cyrkuluj książeczko” w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 potrwa do 31 grudnia 2015 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=135
Informacje3 listopada 2015, 19:00,

Philip Seymour Hoffman - Konstanciński Klub Filmowy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 listopada 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego w Konstancinie. Wstęp wolny. Informacje o tytule filmu można uzyskać: bezpośrednio w Hugonówce, pod numerem telefonu 22 484 20 20 lub pisząc na adres e-mail biuro@konstancinskidomkultury.pl

Philip Seymour Hoffman - Konstanciński Klub Filmowy

Philip Seymour Hoffman (1967-2014)wybitny i wielokrotnie nagradzany amerykański aktor. Jednym z jego pierwszych aktorskich wyzwań była praca na planie filmu polskiego reżysera Adka Drabińskiego. Grywał zarówno w niskobudżetowych projektach jak i produkcjach odnoszących olbrzymi sukces światowy. Zmarły tragicznie aktor z niezwykłą precyzją wcielił się w postać słynnego pisarza Trumana Capote, za co w 2006 roku został nagrodzony Oscarem. Młodszej widowni z pewnością znany jest jako Plutarch Heavensbee z bestsellerowej trylogii „Igrzyska śmierci”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=3989&start=15

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie