Informacje24 marca 2017, 09:40,

Pod boki z przytupem - Filharmonia Narodowa Dla Dzieci w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 marca 2017 roku Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl koncertów Filharmonii Narodowej w sezonie 2016/2017. Od wielu lat, wspólnie z Filharmonią Narodową w Warszawie organizujemy koncerty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 0-III. Koncerty prowadzi Pani Malina Sarnowska mająca doskonały kontakt z dziećmi, a wśród artystów znajdują się znani soliści, oraz utalentowani wykonawcy. Godzina rozpoczęcia koncertu - 9.45, 10.45, 11.45.

POD BOKI Z PRZYTUPEM - FILHARMONIA NARODOWA DLA DZIECI W PIASECZNIE

TYM RAZEM BĘDZIEMY SIĘ BAWIĆ NA KONCERCIE - POD BOKI I Z PRZYTUPEM Nowy cykl „Spotkań z Muzyką” otworzy koncert taneczny, jak zawsze barwny i widowiskowy, mający jednak wyjątkowe znaczenie. Poświęcimy go polskim tańcom narodowym, szeroko podziwianym w świecie, które ze względu na swój niepowtarzalny urok stały się inspiracją dla wielu twórców. Poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka zatańczą dobrze znani z poprzednich sezonów artyści Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Wśród prezentowanych obrazów tanecznych znajdą się fragmenty Wesela w Ojcowie z muzyką Karola Kurpińskiego i Józefa Damsego – pierwszego polskiego baletu narodowego, przypomnianego niedawno przez krakowski zespół. Polskie tańce, powszechnie uważane za nasz narodowy skarb, mają bogatą i długą historię, dlatego pozwalają poznać dawne zwyczaje, ubiory, styl życia. Są istotnym elementem tradycji, którą chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Z tego powodu do szlacheckiego dworku i na ludową zabawę zaprosimy także młodszych słuchaczy.

Zapisy grupowe i koordynacja: Katarzyna Resiak - katarzyna.resiak@kulturalni.pl tel. 519 388 690, 22 756 76 00 wew. 16 Wstęp: 8 zł. Bilety do nabycia tylko w kasie KASIE BILETOWEJ w Domu Kultury, ul. Kościuszki 49

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 marca 2017, 11:00,

Małpie Figle w Bibliotece Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie z duetem animacyjnym "Małpie Figle", które odbędzie się 25 marca 2017 roku o godzinie 11:00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży przy ulicy Kościuszki 49. Zapisy pod numerem telefonu: 22 735 11 37 lub mailowo: dzieci@biblioteka-piaseczno.pl. Liczba miejsc ograniczona.

MAŁPIE FIGLE W BIBLIOTECE PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie