Informacje9 grudnia 2016, 18:00,

Pocztówki z Islandii - wystawa fotografii Włodzimierz Włoch

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza 9 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotograficznej Pocztówki z Islandii. Szczegóły na poniższych plakatach:

POCZTÓWKI Z ISLANDII - WYSTAWA FOTOGRAFII WŁODZIMIERZ WŁOCH

"Pocztówki z Islandii" to kilkanaście zdjęć z krótkiego wypadu na północ Europy, do krainy, gdzie żyje więcej owiec niż ludzi:) Fotografie, które będzie można zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, to nie wystawa tematyczna w sensie - "Różne twarze Islandii" lub "Islandia kraina lodu i ognia". To raczej wybór kilkudziesięciu kadrów, które pokazują to, co najbardziej zachwyciło autora i co wydawało się na tyle warte zapamiętania, że zdecydował się nacisnąć spust migawki. Są więc wodospady, lodowce, przepiękne przestrzenie, ale i kilka kadrów z miast i miasteczek. Są za to zwierzaki - owce, których jest tam ze trzy razy więcej niż mieszkańców, czy symbol Islandii - Maskonury.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Oddajmy głos autorowi zdjęć, Włodzimierzowi Włochowi: Wybierając się na Islandię, nie myślałem w ogóle o tym, by ze zdjęć, które przywiozę z wakacji, robić wystawę. Z resztą nie był to wyjazd fotograficzny, a ważąc naszą torbę przed wylotem na lotnisku, okazało się, że aby zabrać śpiwór lub namiot, które raczej są niezbędne i zmieścić się w limicie wagowym, musiałem zrezygnować ze statywu oraz jednego obiektywu. Wystawa Pocztówki z Islandii, to subiektywny wybór zdjęć z wyprawy na tę piękną wyspę, które jak sądzę, choć trochę pokazują, jak różnorodna jest to kraina i być może zachęcą kogoś, by odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Informacje8 grudnia 2016, 09:00,

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zychlą w Piasecznie i Józefosławiu

8 grudnia 2016 roku zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Zychlą, które odbędzie się w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w Piasecznie o godzinie 9:00 oraz w Filii Józefosław o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ZYCHLĄ W PIASECZNIE I JÓZEFOSŁAWIU