Informacje3 maja 2014, 00:00,

Pocztówki z innej planety - promocja książki Wojciecha Letki w Domu Kultury Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na wieczór promujący nową książkę Wojciecha Letki pt.: Pocztówki z innej planety, który odbędzie się 6 maja 2014 roku w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Fragment książki czytać będzie aktor Maciej Makowski. Wojciech Letki ur. w 1946 r. Przeprowadziłem się z Warszawy do Piaseczna w 2000 roku. Pracuję zawodowo jako grafik komputerowy w redakcji tygodnika ilustrowanego; pisanie traktuję jako hobby. Więcej informacji www.biblioteka-piaseczno.pl

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje4 maja 2014, 00:00,

Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie

6 maja 2014 roku, po raz dziewiąty na deskach Centrum Kultury zaprezentuje się utalentowana, czerpiąca radość ze śpiewu młodzież, która rywalizować będzie między sobą w ramach Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Celem imprezy jest propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi.

Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie

Festiwal Piosenki Angielskiej będzie przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzony zostanie w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał festiwalu, który odbędzie się w Centrum Kultury 6 maja 2014 roku, wyłoni zwycięzców. Zapraszamy już od godz. 10.00 do Domu Kultury, gdzie można będzie usłyszeć melodie zarówno znanych przebojów jak i bardziej kameralnych utworów, oczywiście śpiewanych w języku angielskim. Jury oceniając poszczególne występy brać będzie pod uwagę nie tylko poprawną wymowę i akcent, ale również artystyczne wrażenia.

Organizatorem festiwalu Piosenki Angielskiej jest Szkoła Języków Obcych SPOT wraz z Centrum Kultury w Piasecznie. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. W finale gromadzi co roku około 50 uczniów z 20 szkół i wyłania nowe, młode talenty. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno