Artykuł partnerski21 kwietnia 2021, 11:00,

Początki z PIT 37

Początki z PIT 37

Do końca terminu rozliczenia PIT już coraz mniej czasu, a Ty dosłownie nie wiesz od czego zacząć? Nigdy nie rozliczałeś / nie rozliczałaś własnego zeznania podatkowego? Jak rozpocząć swoją pracę nad PIT?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Skąd dokładnie wziąć informacje do wypełnienia zeznania i inne kluczowe informacje dla początkujących podatników? Czym jest rozliczenie indywidualne, a czym wspólne rozliczenie PIT?

Podstawy przygotowania zeznania

Deklarację PIT 37 należy przygotować na podstawie wcześniej udostępnianych przez pracodawców i innych płatników informacji. Takie informacje o wysokości dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym, mogą zostać przedstawione na różnych deklaracjach takich jak PIT 11, PIT 11A, PIT 40A, IFT 1, PIT R. Takie dokumenty powinny zostać przekazane podatnikom do końca lutego, roku następującego po roku podatkowym. To właśnie na podstawie tych dokumentów podatnik wypełnia swoją indywidualną deklarację PIT i z tych informacji powinien pobierać dane źródłowe do jej prawidłowego stworzenia.

Kto powinien wykorzystać deklarację PIT 37?

Zeznanie PIT 37 o wysokości osiągniętego dochodu (lub poniesionej straty) w roku 2020, przeznaczony został dla podatników, do których zastosowanie ma art. 45 ust.  1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku PIT i którzy spełniali poniższe warunki kumulatywnie:

  • konieczność uzyskania przychodów ze źródeł położonych w Polsce, podlegających opodatkowaniu na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej wyłącznie za pośrednictwem płatnika oraz innych podmiotów obowiązanych do sporządzenia imiennej informacji o wysokości dochodów;
  • nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej ani działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej;
  • nie są obowiązani doliczać dochodów swoich małoletnich dzieci;
  • nie obniżają dochodów o stratę z lat ubiegłych;
  • nie odliczają tak zwanego minimalnego podatku dochodowego.

 

Indywidualnie czy wspólnie z małżonkiem?

Formularz PIT 37 może zostać przygotowany w dwóch trybach: indywidualnym oraz wspólnie z małżonkiem. Zasadniczo pierwszeństwo mają rozliczenia indywidualne. Jednak na wniosek podatników małżonków - możliwe jest opodatkowanie dochodów wspólnie. Aby skorzystać z takiej opcji, należy jednak spełnić szereg warunków. By rozliczyć PIT wspólnie, podatnicy powinni przede wszystkim: podlegać nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, nie podlegać wyjątkom ustawowym, pozostawać w związku małżeńskim przez cały rozliczany rok podatkowy oraz powinna między nimi istnieć podatkowa wspólność majątkowa. Wniosek o łączne opodatkowanie dochodów może zostać wyrażony tylko przez jednego z nich - w ramach składanej deklaracji podatkowej PIT 37. Oświadczenie takie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.

Jak złożyć PIT?

Deklarację PIT 37 można przygotować w trzech różnych formach. Podstawowej (tradycyjnej) – czyli papierowo poprzez złożenie w urzędzie lub za pomocą listu poleconego nadanego Pocztą Polską. Elektronicznej przy użyciu usługi Twój e PIT lub elektronicznej za pomocą deklaracji PIT online. Wszystkie te rozwiązania są dostępne dla podatników zasadniczo od 15 lutego, aż do końca kwietnia każdego roku, następującego po danym roku podatkowym.

 

 

autor/źródło: .e-pity.pl

Napisz komentarz

Informacje16 kwietnia 2021, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma arbuz. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma arbuz. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność arbuza. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w arbuzie pochodzą w 7% z białka, 89% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Watermelon)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma arbuz lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w arbuzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Arbuz - kalorie i wartości odżywcze

Arbuz zawiera 30 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład średniej wielkości arbuz (2300 g) to około 690 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 29% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości arbuz (2300 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 13 jabłek, 8.5 szklanek coli, 7 plastrów sera żółtego, 6.5 kromek chleba, 5.5 szklanek mleka, 36 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 98 minut, pływać przez 81 minut lub biegać przez 69 minut.

Czy arbuz tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Arbuz to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród owoców. Spożywanie arbuza wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne arbuza

Arbuz to najbardziej soczysty z owoców, zatem doskonale nawadnia organizm, działa moczopędnie i oczyszczająco.

Jako owoc bardzo niskokaloryczny zalecany jest osobom odchudzającym się, a także sportowcom.

Zawiera witaminy A, C i z grupy B oraz minerały: potas, miedź, magnez, wapń, żelazo, fosfor, sód, cynk, mangan.

Arbuz jest ponadto bogatym źródłem antyoksydantów chroniących przed chorobami cywilizacyjnymi i spowalniającymi procesy starzenia. Pestki arbuza natomiast dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w arbuzie?

Arbuz zawiera 0.6 g białka na 100g.
Średniej wielkości arbuz (2300 g) zawiera ok. 13.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w arbuzie?

Arbuz zawiera 7.6 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości arbuz (2300 g) zawiera ok. 174.8 g węglowodanów.

Ile waży arbuz?

Średniej wielkości arbuz (część jadalna po obraniu) waży ok. 2300g.

Ile błonnika jest w arbuzie?

Arbuz zawiera w sobie 0.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości arbuz (2300 g) zawiera ok. 9.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 31% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie