Informacje16 czerwca 2018, 19:00,

Pociąg do gwiazd z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Czujecie pociąg do gwiazd? Jeżeli tak, to 16 czerwca 2018 roku pojedźcie na wycieczkę specjalnym pociągiem do gwiazd, którą organizuje Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa. O godz. 21.00 z Piaseczna wyruszy kolejka wąskotorowa, która zabierze Was kilkanaście kilometrów dalej – na przepiękną polanę pod lasem, gdzie odbędą się wspólne obserwacje astronomiczne. Będzie można obserwować Księżyc, Jowisza, Saturna, gwiazdy, konstelacje, przelatujące satelity, a nawet zapolujemy na Obłoki Srebrzyste.

POCIĄG DO GWIAZD Z PIASECZYŃSKĄ KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ

O gwiazdach będzie opowiadał znany popularyzator astronomii – Karol Wójcicki, znany z facebookowego profilu Z głową w gwiazdach. Na polanie będzie można rozłożyć koce, karimaty, czy leżaki i będziemy wspólnie obserwować niebo. Karol Wójcicki opowie na co zwracać uwagę i co w tym momencie możemy na zobaczyć. Zwróci uwagę na przelatujące i widoczne satelity, opowie o widocznych tego wieczoru planetach. Chętni będą mogli dokonać obserwacji przez teleskop. Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba ze względu na brak latarni w bezpośredniej okolicy. Polana jest więc o wiele lepszym miejscem do obserwacji nieba niż miasto.

Planowany powrót do Piaseczna jest tuż po północy. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją. Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które organizatorzy rozpalą na polanie.

A co jeżeli będzie zła pogoda? Pogodę zaplanowaliśmy dobrą, jednak gdyby chwilowe zachmurzenie pokrzyżowało nam plany cześć wykładu będzie prowadzona przy pomocy rzutnika i ekranu. W przypadku całkowitego załamania pogody zwracane są bilety, lub przepisywane na kolejny pokaz, który odbędzie się wkrótce.

Bilety można rezerwować na stronie: www.kolejka-piaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 czerwca 2018, 17:00,

Sportowy czerwiec z GOSiR Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami sportowymi, które organizuje lub współorganizuje GOSiR Piaseczno w czerwcu 2018 roku:

SPORTOWY CZERWIEC Z GOSIR PIASECZNO 2018

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie