Informacje27 września 2014, 15:00,

Pobiegną ku pamięci Tomasza Hopfera

Konstancin-Jeziorna uczci pamięć Tomasza Hopfera - doskonałego dziennikarza, znanego komentatora telewizyjnego oraz lekkoatlety. W najbliższą sobotę 27 września 2014 roku ścieżka zdrowia w Chojnowskim Park Krajobrazowym otrzyma jego imię. Z tej okazji zostanie odsłonięty pamiątkowy kamień, a sportowcy pobiegną na dystansie 5 km.

Pobiegną ku pamięci Tomasza Hopfera

Uroczystość nadania ścieżce zdrowia imienia Tomasza Hopfera odbędzie się w sobotę (27 września). Tego dnia, w przededniu 36. PZU Maratonu Warszawskiego, o godz. 15.00 zostanie odsłonięty kamień upamiętniający tego wybitnego sportowca, doskonałego dziennikarza i popularnego komentatora. Chwilę później wystartuje I bieg jego imienia. Zawodnicy będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Na sobotnią uroczystość zapraszają Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Tomasz Hopfer był mieszkańcem Konstancina-Jeziorny. Urodził się 24 kwietnia 1935 r. w Warszawie, zmarł 10 grudnia 1982 r. Reprezentant Polski w biegach sprinterskich i średniodystansowych, dwukrotny mistrz Polski w sztafecie 4x400 metrów, twórca Maratonu Warszawskiego. Po zakończeniu kariery sportowej komentator TVP i prezenter, m.in. znanego i lubianego w latach 70. programu Studio 2. Inicjator telewizyjnej akcji „Bieg po zdrowie”. Przez pewien okres był redaktor naczelnym redakcji sportowej TVP.

Informacje21 września 2014, 13:00,

Pinokio - przedstawienie teatru lalek w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Popularną historię drewnianego pajacyka Pinokio, który pragnął przemienić się w chłopca zna większość dzieci i ich rodzice. Już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno będzie można obejrzeć spektakl teatru lalek według popularnej opowieści Carla Collodiego. Przedstawienie zostanie odegrane ramach cyklu Bajkowe niedziele. Wstęp wolny. Maluchy, które zasiądą przed sceną teatralną Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, przekonają się do czego mogą doprowadzić kłamstwa i brak rozsądku. W najbliższą niedzielę 21 września wspólnie z rodzicami poznają historię Pinokia, chłopca wystruganego z drewna przez stolarza Gepetta. Czy twórca niesfornego Pinokia będzie cierpliwie znosił jego zachowanie?

Pinokio - przedstawienie teatru lalek w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Podczas przedstawienia najmłodsi przeniosą się w fascynujący świat teatru lalek. Na scenie pojawią się klasyczne marionetki oraz tak zwane lalki „pyskówki” – pacynka o tzw. ruchomych ustach, której mimiką kontroluje aktor. Spektakl odegrany będzie w ramach cyklu „Bajkowe niedziele”. Raz w miesiącu na specjalnej scenie odbywać się będą przedstawienia dla najmłodszych widzów z udziałem aktorów i lalek. Najbliższe przedstawienie „Pinokio” w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, odbędzie się w niedzielę 21 września trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie