Informacje26 marca 2016, 08:00,

Po zimowej przerwie rusza tężnia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przeczytaj też: Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata

W najbliższą sobotę 26 marca 2016 roku, po zimowej przerwie otwarta zostanie tężnia solankowa w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Z zabiegów inhalacyjnych w Parku Zdrojowym będzie można korzystać do połowy listopada.

PO ZIMOWEJ PRZERWIE RUSZA TĘŻNIA

Jedyna na Mazowszu

Tężnia solankowa to największa atrakcja naszego miasta. Znajdziemy ją w Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego. Obiekt, którego właścicielem jest spółka "Uzdrowisko Konstancin-Zdrój" został zbudowany w 1978 roku i jest zasilany solanką z położonego nieopodal odwiertu, która - dzięki stężeniu minerałów 6,5proc. - posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki, tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez.

Od marca do listopada

Do korzystania z właściwości zdrowotnych konstancińskiej solanki zapraszamy mieszkańców, turystów i kuracjuszy już od najbliższej soboty (26 marca). Ten jedyny na Mazowszu obiekt czynny będzie do 15 listopada (szczegóły poniżej). Wejście do tężni jest odpłatne i kosztuje: 10 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy) lub 5 zł (bilet grupowy). Za darmo z dobrodziejstw solanki mogą się cieszyć: inwalidzi wojenni, kombatanci oraz dzieci do lat 3. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 667 760 056.

Warto pamiętać,że do korzystania z biletów ulgowych są uprawnione dzieci, uczniowie i studenci do 26. roku życia oraz emeryci i renciści, a bilet grupowy jest przeznaczony dla grup powyżej 15 osób

Godziny otwarcia

MiesiącDataGodziny otwarcia
marzec 26-31.03 10.00-19.00
kwiecień codziennie 10.00-19.00
maj codziennie 10.00-20.00
czerwiec codziennie 10.00-20.00
lipiec codziennie 10.00-20.00
sierpień codziennie 10.00-19.30
wrzesień codziennie 10.00-18.30
październik codziennie 10.00-16.00
listopad 2-15.11 10.00-15.30
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 marca 2016, 09:00,

EKO - MANIAK konkurs ekologiczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gmina Piaseczno - Wydział Gospodarki Odpadami we współpracy z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną organizują konkurs wiedzy ekologicznej pn. EKO-MANIAK dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Piaseczno. Konkurs ma na celu podniesienie wiedzy uczniów z dziedziny ochrony środowiska, zasad zrównoważonego rozwoju i ekologii ze szczególnym uwzględnieniem zasad selektywnej zbiorki odpadów. Dodatkowym celem jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Takie działania mają niewymierny wpływ na budowanie szacunku do otaczającej przyrody i środowiska naturalnego.

EKO - MANIAK KONKURS EKOLOGICZNY

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Etap I – szkolny zostanie rozegrany we wszystkich gimnazjach w terminie 28 kwietnia 2016 r. Etap II – finał zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca w Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie. W pierwszym etapie może wziąć udział każdy uczeń gimnazjum, niezależnie od klasy do której uczęszcza. Zakres materiałów zostanie przekazany szkołom i zamieszczony na stronie internetowej www.piaseczno.eu w zakładce Gospodarka Odpadami. Pytania konkursowe będą dotyczyły jedynie zagadnień ujętych w udostępnionych materiałach. Do drugiego etapu awansuje po pięciu uczniów z każdego z ośmiu gimnazjów z terenu Gminy Piaseczno oraz dodatkowo dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami. Szczegóły w regulaminie konkursu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci tabletów, dodatkowo każdy uczestnik II etapu otrzyma power bank, kubek i książkę. Nagrodę – 760 PLN na zakup pomocy dydaktycznych otrzyma również szkoła do której uczęszcza uczeń, który wygra konkurs.

Regulamin konkursu http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=45875
Materiały dydaktyczne http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=45879

Materiały zostaną też w formie papierowej udostępnione szkołom biorącym udział w konkursie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie