Informacje9 grudnia 2017, 17:00,

Po tamtej stronie - DKF Uciecha Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Górze Kalwarii, podczas którego będzie można obejrzeć film pt.: Po tamtej stronie. Miejsce: Kino Uciecha, ul. Sajny 14, Góra Kalwaria. BILETY: 10 zł normalny, 7 zł ulgowy. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk filmowy Wirtualnej Polski.

PO TAMTEJ STRONIE - DKF UCIECHA GÓRA KALWARIA

Po tamtej stronie - nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni? W najnowszym filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu (w jednej ze scen Khaled opowiada o tym, jak w drodze do Finlandii został pobity przez skinheadów w Gdańsku). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 grudnia 2017, 15:00,

Powitanie zimy - teatralne zabawy i animacje dla dzieci w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się Powitanie zimy tj.: teatralne zabawy i animacje dla dzieci. Miejsce: siedziba GOK w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Wstęp wolny!

POWITANIE ZIMY - TEATRALNE ZABAWY I ANIMACJE DLA DZIECI W STAREJ IWICZNEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie