Informacje10 czerwca 2008, 00:00,

Po Okolicach Piaseczna z Klubem Pędziwiatr Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: PO OKOLICACH PIASECZNA. Wycieczka rowerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 czerwca 2008 roku. Krótki dystans i atrakcje na pewno zachęcą do uczestnictwa mniej wprawionych rowerzystów a zwłaszcza osoby z dziećmi, bo to głównie do nich adresowana jest najbliższa niedzielna wycieczka rowerowa. Organizatorzy wycieczki, planują m.in. wizytę na fermie strusi w Zalesinku.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 15 czerwca 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie internetowej Klubu Pędziwiatr: piasmkzapowiedzi.blox.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje11 czerwca 2008, 00:00,

Usuną słupy po trolejbusach na trasie Warszawa Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z gazety życie Warszawy dowiadujemy się, że tramwajarze usuną ponad sto słupów trakcji trolejbusowej między Dworcem Południowym w Warszawie a Piasecznem, które mijamy jadąc codziennie wzdłuż ulicy Puławskiej. Zardzewiałe slupy, to pamiątka po zlikwidowanej 13 lat temu linii trolejbusowej. Tramwaje odziedziczyły je po zlikwidowanych w latach 90. Miejskich Zakładach Komunikacyjnych. Poniżej, możecie zobaczyć jedno ze zdjęć przedstawiających pamiątkę po Warszawskich Trolejbusach, a zostało wykonane przez Pana Roberta Gardzińskiego z Agencji Fotograficznej Fotorzepa.

PAMI¡TKI PO WARSZAWSKICH TROLEJBUSACH Warszawa, ul. Puławska. Słupy trakcyjne ostatniej warszawskiej linii trolejbusowej, która została zamknięta 1 września 1995 r. Fot. Robert Gardziński - Fotorzepa. Zdjęcie pochodzi z zasobów Agencji Fotograficznej Fotorzepa

Zapewne jeszcze latem 2008 roku, słupy zostaną zdemontowane i wywiezione na złom. Profesjonalne usunięcie słupów, może kosztować nawet 500 tys. zł. ¬ródło powyższych informacji: www.zw.com.pl Do niedawna istniała koncepcja wykorzystania słupów do zawieszenia trakcji tramwajowej dla planowanej linii do Piaseczna. Jednak, ta inwestycja jest raczej mało prawdopodobna. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z informacjami powiązanymi tematycznie: Zakonnicy dostali zajezdnię trolejbusową w Piasecznie (2007-08-23), Rozwój komunikacji na terenie Miasta i Gminy Piaseczno (2007-09-09), Losy linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą (2007-09-30), Sprzedają tereny po zajezdni trolejbusowej w Piasecznie (2008-01-16), Deweloper kupił dawną zajezdnię trolejbusów Piaseczno (2008-04-24). Zapraszam do komentowania informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: zajezdnia w Piasecznie lub komunikacja w Gminie Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie