Informacje30 kwietnia 2017, 09:00,

Planeta Zalesie w Zalesiu Górnym otwiera się na Majówkę


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 kwietnia 2017 roku w godzinach 11:00 - 19:00 odbędzie się otwarcie Planety Zalesie w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Zalesiu Górnym. Miejsce: Planeta Zalesie ul Wczasowa 1, Zalesie Górne. Właściciele zaplanowali w programie m.in.: powrót do ery dinozaurów, podróż w krainę bajkowych samochodów, zabawy z animatorami, przejazd kolejką i wiele innych. Teren Planety Zalesie jest otwarty dla wszystkich, tylko cześć wydzielona pod park tematyczny i basen będzie biletowana. Zapraszamy na otwarcie Planety Zalesie.

PLANETA ZALESIE W ZALESIU GÓRNYM

Planeta Zalesie to blisko 50 ha terenów rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie Zalesia Górnego. Zaledwie 45 min jazdy pociągiem dzieli tę urokliwą przestrzeń od warszawskiego Centrum. To wyjątkowe, leżące na obszarze Nadleśnictwa Chojnów miejsce obfituje w liczne atrakcje. Na leśnym terenie znajdują się dwa stawy, odkryty basen (w tym roku przemianowany na kąpielisko miejskie), liczne ścieżki spacerowe i rowerowe. Poza naturalnymi atrakcjami przyrodniczymi, będziemy mieli ogromną przyjemność udostępnić Państwu dwie ścieżki tematyczne, przyrodniczą z dinozaurami i gigantycznymi grzybami oraz technologiczną z robotami oraz pojazdami filmowymi. Do Państwa dyspozycji będzie też wypożyczalnia sprzętu wodnego z blisko 70 jednostkami pływającymi: kajakami, rowerami wodnymi i łodziami wiosłowymi. Wasze dzieci będą mogły podróżować po terenie „Planety Zalesie” za pomocą mini lokomotywy z wagonikami, starsze pociechy usatysfakcjonuje z pewnością możliwość wypożyczenia gokartów. Na stałe zagości zadaszony plac zabaw ze zjeżdżalniami, małpim gajem i kolorowymi piłeczkami. Podobnie jak w poprzednich latach nie rezygnujemy z toru wakeboardowego Do Waszej dyspozycji planujemy też oddać tor łuczniczy z opieką doświadczonych instruktorów oraz igielitowo- wodny tor zjazdowy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PLANETA ZALESIE W ZALESIU GÓRNYM

Na terenie Planety Zalesie jeszcze w tym sezonie powinny pojawić się też sauny fińskie, banie i plaża. W tym roku chcemy też uatrakcyjnić ofertę gastronomiczną. Oprócz stałych stoisk chcielibyśmy aby w kolejne weekendy odwiedzały nas foodtrucki z kulinarnymi wydarzeniami tematycznymi, np: smaki Azji, kuchnia śródziemnomorska czy bałkańska. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników dobrych trunków, uruchomimy drink bar z pysznymi koktajlami oraz rzemieślniczymi piwami. Chcemy od tego sezonu wprowadzić także urozmaiconą ofertę kulturalną i sportową. W weekendy planujemy animacje taneczno- fitnessowe z zumbą, jogą, kursami salsy i innych tańców latynoskich.

PLANETA ZALESIE W ZALESIU GÓRNYM

Pragniemy też zaktywizować starszych mieszkańców i z myślą o nich chcemy zainicjować "Potańcówki Międzypokoleniowe". Ponadto chcemy tę przestrzeń ożywić w weekendowe wieczory i zaproponować Państwu ciekawe wydarzenia muzyczne. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas atrakcje zainteresują Państwa i mamy nadzieję, iż będziecie nas odwiedzać licznie i często. Liczymy też na wszelkie sugestie odnośnie Waszych oczekiwań w przyszłości ale też uwagi dotyczące naszej bieżącej działalności. Zapraszamy gorąco, otwieramy się w długi Weekend Majowy. Zapraszamy na fanpage Planety Zalesie na facebooku: https://www.facebook.com/Planeta-Zalesie-795058203977018/

PLANETA ZALESIE W ZALESIU GÓRNYM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 kwietnia 2017, 08:00,

Przebudowa S7 odcinek B od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

GDDKiA informuje o otwarciu ofert dla zadania „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca – Odcinek B od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem) – długość odcinka ok. 14,80 km”.

PRZEBUDOWA S7 ODCINEK B OD WĘZŁA LESZNOWOLA DO WĘZŁA TARCZYN

Na budowę S7 od Lesznowoli do Tarczyna złożono 12 ofert, najniższą cenę, 388,6 mln zł, zaoferowała firma IDS-BUD S.A. Termin podpisania umowy zaplanowany został na połowię 2017 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki:
– węzeł Warszawa Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km
– Lesznowola – Tarczyn – ok. 14,8 km
– Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km

Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie dwujezdniowej trasy ekspresowej o łącznej długości ok. 29 km. Dostępność do drogi będzie możliwa poprzez węzły drogowe:
– węzeł Zamienie
– węzeł Lesznowola
– węzeł Antoninów
– węzeł Złotokłos
– węzeł Tarczyn Północ
– węzeł Tarczyn Południe

Więcej informacji na stronie: www.gddkia.gov.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie