Informacje21 kwietnia 2007, 00:00,

Placówki opiekuńczo wychowawcze w Gminie Prażmów

W gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą podane zostały informacje o funkcjonujących w Gminie Prażmów świetlicach środowiskowych. Placówki opiekuńczo - wychowawcze istnieją od kilku lat. Świetlice zapewniają dzieciom opiekę wychowawców, możliwość zabawy z rówieśnikami, odrabiania lekcji, udziału w specjalnie dla nich przygotowanych programach profilaktycznych, skorzystanie z pomocy psychologa, wyjazdów na basen, a także z przygotowanego wspólnie posiłku.

Adresatami prowadzonych działań profilaktycznych są głównie ludzie młodzi (dzieci i młodzież szkolna). Oprócz działań skierowanych wprost na osłabianie czynników ryzyka, świetlice głównie wspierają ochronę dzieci i młodzieży poprzez: pracę nad kształtowaniem więzi rodzinnych, rozwijaniem zainteresowań, wskazywaniem właściwych postaw norm społecznych i wartości.

Lista placówek opiekuńczo - wychowawczych w Gminie Prażmów:

Świetlica Środowiskowa w Jaroszowej Woli znajdująca się przy ulicy: Główna 23, Jaroszowi Wola, 05-540 Zalesie Górne, godziny otwarcia: wtorek i czwartek (15:00 - 19:00), środa i piątek (16:00 - 19:00).

Świetlica Środowiskowa w Wągrodnie znajdująca się przy ulicy: Słoneczna 2, Wągrodno, 05-505 Wola Prażmowska, godziny otwarcia: poniedziałek, środa, czwartek, piątek (17:00 - 20:00).

Świetlica Środowiskowa w Jeziorku znajdująca się przy ulicy: Kościelna 3, Jeziorko, 05-540 Zalesie Górne, godziny otwarcia: poniedziałek i środa (16:00 - 19:00), wtorek i czwartek (15:00 - 18:00).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje21 kwietnia 2007, 00:00,

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Prażmów

Komisja Sportu Rady Gminy Prażmów organizuje w sezonie wiosennym 2007 roku IX Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy. W turnieju mogą brać udział drużyny gminne. Zainteresowane osoby (grupy) mogą zgłaszać maksymalnie 20 zawodników. Wiek graczy jest nieograniczony.

Zespoły zgłaszające chęć wzięcia udziału w zawodach proszone są o wpłacanie do kasy Urzędu Gminy Prażmów wpisowego w wysokości 70 złotych i składanie list zawodników w kancelarii Urzędu Gminy Prażmów.

Termin zgłaszania drużyn wraz z potwierdzeniem wpłaty wpisowego upływa 7 maja 2007 roku, o godzinie 14:00. Losowanie grup odbędzie się 14 maja 2007 roku, o godzinie 12:00 w siedzibie Urzędu Gminy Prażmów. Rozpoczęcie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Prażmów rozpocznie się 20 maja 2007 roku (niedziela). Zawody odbywać się będą na boisku sportowym przy Szkole w Prażmowie. Zapraszamy!

Informacja Przewodniczącego Komisji Sportu Jana Grzęda pochodzi z podwarszawskiej gazety Nad Wisłą (nr 8), Głos Prażmowa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów
Tematy:Prażmów