Informacje9 października 2018, 18:00,

Piotr Wojtasik Quintet - Wtorek Jazzowy w Piasecznie

9 października 2018 roku o godz. 20.00 odbędzie się Wtorek Jazzowy, podczas którego wystąpi Piotr Wojtasik Quintet. Miejsce: sala Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 20 zł. Bilety są do zakupu w kasie Centrum Kultury lub na stronie internetowej: www.biletyna.pl

PIOTR WOJTASIK QUINTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Najnowszy projekt Piotra Wojtasika prezentuje materiał, który został zarejestrowany dwa lata temu w Paryżu z udziałem, m.in.: Bobby’ego Few, Jorisa Teepe oraz Johna Betscha. Premiera płyty jest zaplanowana na wiosnę tego roku. Liderowi towarzyszą jak zwykle wybitni muzycy: Gerard Lebik na saksofonie tenorowym, Michał Tokaj na fortepianie, Joris Teepe (Holandia) na kontrabasie, John Betsch (USA) na perkusji. Skład: Piotr Wojtasik – trąbka, Gerard Lebik – saksofon, Michał Tokaj – fortepian, Joris Teepe – kontrabas, Eric Allen – perkusja.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Podczas wieczorów jazzowych, w klimatycznej atmosferze, przy kubku herbaty i w świetle świec rozbrzmiewa muzyka. Jazz w Piasecznie na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń i usłyszeć go można nie przerwanie od 2004 roku. Uczestnicy zarówno cyklu mogli usłyszeć zarówno największe gwiazdy polskiej sceny jazzowej (między innymi Włodzimierz Nahorny, Jan Ptaszyn Wróblewski, Simple Accoustic Trio, Janusz Muniak, Elżbieta Mielczarek, Lora Szafran, Marcin Masecki, Walk Away, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, Antoni Ziut Gralak, Grażyna Auguścik, Pink Freud, Janusz Strobel), młodych – gniewnych w polskim jazzie jak i gości zza granicy (między innymi Palle Daniellsen, Patsy Gamble Quartet, Ed Cherry).

PIOTR WOJTASIK QUINTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Informacje10 października 2018, 08:00,

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zaprasza na warsztaty pt.: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły. Planowany jest cykl 10 spotkań z rodzicami. Rozpoczęcie: 10 października 2018 roku o godz. 10.00. Ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy chętne osoby do kontaktu, szczegółowe informacje pod numerami telefonów, które są na plakacie.

JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI MÓWIŁY

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły - to bezpłatne warsztaty dla rodziców:
- jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?
- jak zachęcać dziecko do współpracy?
- co zamiast karania?
- jak stawiać granice?
- jak uczyć samodzielności?
- jak chwalić i zachęcać?

JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI MÓWIŁY

- jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?
- jak zachęcać dziecko do współpracy?
- co zamiast karania?
- jak stawiać granice?
- jak uczyć samodzielności?
- jak chwalić i zachęcać?