Informacje1 września 2007, 00:00,

Piknik Rycerski na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, to jeden z najstarszych na Mazowszu. W najbliższą sobotę i niedzielę otwiera swoje bramy! 1 i 2 września 2007 roku organizatorzy zapraszają na Piknik Rycerski. Spodziewane są odwiedzin rycerstwa z Drużyny Księcia Czerskiego. Zaprezentowane zostanie uzbrojenie. Będziemy świadkami walk rycerzy na życie i życie. Co będzie się działo na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku? Musisz sam to zobaczyć!

Piknik Rycerski w Czersku na Zamku Książąt Mazowieckich plan imprezy:

sobota (1 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Wzgórza Zamkowego w Czersku,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
18:30 ostatni sobotni pokaz walk rycerskich.

niedziela (2 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Mazowsza,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
17:00 ostatni pokaz walk rycerskich.

Wśród spodziewanych atrakcji są: pokazy walk rycerskich z udziałem Drużyny Księcia Czerskiego, turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych z nagrodami, średniowieczna muzyka z przekazem historycznym, konkursy wiedzy o Wzgórzu Zamkowym i historii Mazowsza, obóz rycerski. Oprócz tego odbędzie się uczta przy pochodniach (pieczyste, dziczyzna, ryby wędzone), niespodzianki w baszcie zamkowej, tańce średniowieczne i bardziej współczesne. Smakosze będą mogli się zajadać tradycyjnym jadłem z zamkowej Karczmy Majama. Zdjęcia z poprzedniej wizyty rycerzy możecie obejrzeć na stronie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Czersk

Informacje2 września 2007, 00:00,

Piaseczno obchody 68 rocznicy wybuchu II wojny światowej

3 września 2007 roku (poniedziałek) odbędą się w Piasecznie uroczystości upamiętniające 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Organizatorami uroczystości są: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie. Informacja o uroczystości pochodzi z oficjalnej strony powiatu piaseczyńskiego www.piaseczno.pl. Zapraszamy wszystkich na uroczystości upamiętniające 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

68 rocznica wybuchu II wojny światowej plan uroczystości:

Godzina 15:45: Cmentarz parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki:
- zbiórka uczestników przy wejściu na cmentarz,
- przejście do Kwatery Wojennej 1939 – 1944,
- Hymn Narodowy – Piaseczyńska Orkiestra Dęta,
- wystąpienie Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP Koło w Piasecznie p. Tadeusza Pawłowskiego,
- Apel Poległych z werblami,
- złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci Narodowej,
- Msza Święta Polowa w intencji poległych żołnierzy 1939 r. z udziałem chóru LIRA,
- wyprowadzenie pocztów sztandarowych.

Godzina 17:15: Ośrodek Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49:
- wystąpienia okolicznościowe starosty piaseczyńskiego Jana Dąbka i burmistrza Józefa Zalewskiego,
- część artystyczna w wykonaniu harcerzy Hufca ZHP im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie,
- uroczystość uświetnią poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, szkół, Straży Pożarnej, policji, harcerzy,
- wystąpi chór LIRA,
- zagra Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno