Informacje14 maja 2016, 15:00,

Piknik rodzinny Zielone Świątki na Urzeczu - Port w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 14 maja 2016 roku zapraszamy na piknik rodzinny „Zielone Świątki na Urzeczu”. Naturalną scenografię zapewnia przepięknie położony nadwiślański port w Górze Kalwarii. My natomiast proponujemy całym rodzinom wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu. A będzie się działo! Piknik jest częścią wydarzenia „Zielone Świątki na Urzeczu” organizowanego przez Fundację Szerokie Wody.

PIKNIK RODZINNY ZIELONE ŚWIĄTKI NA URZECZU

O godz. 15.00 do portu zawiną tradycyjne łodzie: galary, galarki, baty i pychówki. Tu będą majone brzozowymi drzewkami, by następnego dnia wyruszyć w orszaku zielonoświątkowym przez Nadbrzeż, Gassy, Otwock do Warszawy.

W ramach pikniku odbędą się warsztaty dawnych zawodów. Będzie można podpatrzyć pracę kowala, powroźnika, prządki, plecionkarki czy filcarki, zobaczyć jak czerpie się papier. A to wszystko za sprawą Stowarzyszenia Odtwórców Rzemiosł i Obyczajów Dawnych "Strzecha". Spotkanie z nimi to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale też duża dawka informacji o tym, jak powstają rzeczy codziennego (i nie tylko) użytku.

Piknik nawiązuje do tradycji flisackich tzw. Urzecza Wisły. Nie zabraknie muzyki i tańca. W pięknych wilanowskich strojach wystąpią zespoły URZECZEni i Kalwarki. Ciekawym wydarzeniem będzie występ orkiestry Air Band z Góry Kalwarii. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół Hambawenah. O ich koncertach mówi się, że są żywiołowe, ale też ciekawe - słuchacze mają okazję dowiedzieć się czegoś nowego o Szantach Flisackich lub też, wg definicji innych, Polskich Szantach.

Program Zielone Świątki na Urzeczu:
Sobota, 14 maja 2016
godz. 15.00
- Zlot tradycyjnych łodzi wiślanych
- Warsztaty starych zawodów Stowarzyszenie Strzecha
- Animacje dziecięce
- Koncert orkiestry Air – Band z Góry Kalwarii
- Występ zespołów Kalwarki i Urzeczeni
godz. 18.00 Koncert zespołu HAMBAWENAH
Niedziela, 15 maja 2016
godz. 9.00 - Msza święta polowa w porcie
godz. 10.30 - Wypłynięcie orszaku zielonoświątkowego

Program Zielone Światki na Urzeczu
Szczegóły rejsów
Więcej informacji na www.zieloneswiatki.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 maja 2016, 20:30,

Edyta Banasiewicz zbiera na wózek inwalidzki elektryczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nazywam się Edyta Banasiewicz mam 43 lata. Choruję na poszczepienne polio. W wykonywaniu codziennych czynności takich jak: ubieranie czy przesiadanie na wózek potrzebuję pomocy innych osób. Aby żyć w miarę normalnie, potrzebuję odpowiedniego, bardzo drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy asystentów oraz intensywnej rehabilitacji. Wszystko to pochłania mnóstwo środków finansowych. Obecnie mój wózek elektryczny odmawia mi posłuszeństwa nowy kosztuje 30000 zł dla mnie brak wózka to tak jak dla osoby sprawnej brak nóg. Dlatego będę wdzięczna za każdą pomoc w zbieraniu potrzebnej kwoty. Szczegóły zbiórki oraz informacja o wpłatach na stronie https://zrzutka.pl/9spapn

EDYTA BANASIEWICZ ZBIERA NA WÓZEK INWALIDZKI ELEKTRYCZNY

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie