Informacje29 maja 2014, 21:38,

PIKNIK RODZINNY W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piknik Rodzinny organizowany raz do roku (maj/czerwiec) w piaseczyńskim Parku Miejskim to impreza dla wszystkich, mająca na celu integrację mieszkańców miasta, zapoznanie ich z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie Gminy, oraz zwyczajnie dobra zabawa dla małych i dużych. To miejsce na występy dzieci z piaseczyńskich szkół i przedszkoli, uczniów Ogniska Muzycznego Centrum Kultury, zespołów amatorskich, prezentacje artystów- plastyków, poetów i pisarzy. W tym roku zapraszamy na Piknik Rodzinny 1 czerwca 2014 roku o godz. 12.00 do Parku Miejskiego w Piasecznie. Patroni medialni: Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński, www.MojeMiastoPiaseczno.pl, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info ; Lokalny Portal Informacyjny nasze piaseczno.pl; www.piaseczno4u.pl; www.miastopiaseczno.prv.pl, Tuba Piaseczno.
 

PIKNIK RODZINNY W PIASECZNIE


PARK MIEJSKI W PIASECZNIE
Godz. 12.00 - 17.00 - Rodzinne Karaoke, Wioska Teatralna, Wioska Piracka, Miasteczko Integracyjne, Stoiska placówek oświatowych, Stoiska organizacji Pozarządowych, Rozgrywki sportowe, Centrum Medyczne Puławska, zabawki dmuchane i inne atrakcje
Godz. 13.00 - pokaz Zumby
Godz. 14.00 - „Bajkowy Przekładaniec” - Krakowskie Biuro Promocji
Godz. 15.00 - Pokaz Młodzieżowej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Chojnowa
Godz. 15.30 - Pokaz Kick Boxingu
Godz. 16.00 - „O rybaku i Złotej Rybce” - Teatr Przedszkola Fantazja
Godz. 17.00 - „KUCHARZ NA OSTRO” - Wrocławski Teatr FORMY
SCENA PLENEROWA - PLAC PIŁSUDSKIEGO (RYNEK)
Godz. 18.30 - Wieczór Muzyki Cygańskiej

Wioska teatralna i piracka zapraszamy serdecznie do skorzystania z atrakcji przewidzianych w wiosce teatralnej. W specjalnie zaaranżowanej garderobie będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia w kostiumach. Do dyspozycji maluchów będą też: charakteryzatornia, pracownia lalkarska, pracownia scenograficzno-kostiumowa i komnata czarnoksiężnika. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w kuglarstwie, a także w zabawach i konkursach teatralnych. Wystawiony zostanie też spektakl „O Rybaku i Złotej Rybce”. Zachęcamy też do odszukania na terenie parku fragmentów statku piratów, pośród których organizowane będą różnorodne zabawy, takie jak turniej harpunników, bieg po statku w sztormie, wciąganie żagla czy walka korsarzy. Chętni będą mogli nakreślić mapę dalekich krain na papierze czerpanym, a także zakupić od najprawdziwszych wikingów ręcznie wykonane wisiorki i sztylety zwiezione przez obieżyświatów z całego świata. Wystawione zostaną też do oglądania harpuny, włócznie, łuki oraz repliki broni palnej, czyli narzędzia do ataku na dużą odległość.

Strefa Bezpieczeństwa podczas Pikniku promowane będą też zasady bezpiecznego zachowania się zarówno dzieci, jak i dorosłych w różnych sytuacjach dnia codziennego. W Strefie Bezpieczeństwa w ciekawy i interaktywny sposób poruszane będą takie tematy jak bezpieczeństwo dziecka w drodze, kradzieże tożsamości, wyłudzenia i oszustwa, ochrona numeru PIN, kieszonkowcy. Omawiana będzie też nowa forma agresji i molestowania psychicznego – stalking. Te unikalne lekcje bezpieczeństwa tworzy aktor Robert Moskwa, czyli popularny dr Rogowski z serialu „M jak Miłość”.

Spektakl „Kucharz na ostro” w ramach Pikniku o godz. 17.00 Teatr Formy z Wrocławia wystawi czarną komedię garnizonową „Kucharz na ostro”. Spektakl dotyczy pewnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku na podlegnickich polach, podczas stacjonowania wojsk radzieckich na ziemiach polskich. Odbywały się wówczas ze względów ideowych wspólne manewry na poligonach polsko-radzieckich. Głównym motywem stają się jednak nie typowe ćwiczenia wojskowe, tylko rywalizacja trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca, oraz tajemniczej czeskiej sanitariuszki. Pytanie brzmi: kto ugotuje lepszą grochówkę? Spektakl obfituje w mnóstwo groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcję. Sztuka nawiązuje do dobrej tradycji komedii związanych z tematem wojskowym, takich jak „Pułkownik Kwiatkowski” czy „Jak rozpętałem II wojnę światową”.

Wieczór Muzyki Cygańskiej o godz. 18.30 zapraszamy natomiast na scenę plenerową na rynku, gdzie na 90 minut przeniesiemy się do świata Romów i ich kultury. Widowisko w wykonaniu m.in. artystów Teatru Wielkiego w Łodzi przedstawia najważniejsze momenty z życia Romów, które przepełnione jest wolnością i ukochaniem muzyki oraz tańca. Niezwykle wysoki poziom artystyczny, talent wykonawców i rzetelne przygotowanie są ogromnym atutem tego przedsięwzięcia. Cały program zyskał aprobatę Romana Chojnackiego – prezesa Związku Romów Polskich.

PIKNIK RODZINNY 2014 PROGRAM:
Spotkania z organizacjami pozarządowymi, placówkami oświatowymi, spektakle, warsztaty, pokazy, rozgrywki sportowe, „Strefa Bezpieczeństwa”, „Wioska teatralna”, „Wioska Piratów”, „Rodzinne karaoke” Spektakl plenerowy „Kucharz na ostro” Teatr Formy z Wrocławia; Miasteczko RHP, Miasteczko integracyjne, stoiska Centrum Medycznego Puławska

Wieczór Muzyki Cygańskiej
Godz. 18.30 – Scena Plenerowa na Rynku
90 minut widowiska w wykonaniu m.in. artystów Teatru Wielkiego w Łodzi Całość widowiska przedstawia najważniejsze momenty z życia Romów, które przepełnione jest wolnością i ukochaniem muzyki oraz tańca.Niezwykle wysoki poziom artystyczny, talent wykonawców i rzetelne przygotowanie jest ogromnym atutem tego przedsięwzięcia.Cały program zyskał aprobatę Romana Chojnackiego - prezesa Związku Romów Polskich.

Teatr Formy z Wrocławia
Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego. Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w krajach takich jak: Japonia, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja, Białoruś, Rosja, Ukraina, Iran, Gruzja, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry.

"KUCHARZ NA OSTRO" - czarna komedia garnizonowa
„Spektakl dotyczy niedawnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku na podlegnickich polach, podczas stacjonowania wojsk radzieckich na ziemiach polskich. Odbywały się wówczas ze względów ideowych wspólne manewry na poligonach polsko - radzieckich,. Głównym motywem jednak stają się nie typowe ćwiczenia wojskowe, tylko rywalizacja trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca oraz tajemniczej czeskiej sanitariuszki. Głównym motywem spektaklu jest - kto ugotuje lepszą zupę-grochówkę. Z dystansu już, mówi o sprawach niegdyś bardzo poważnych. Spektakl obfituje w mnóstwo groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcję, /np. obieranie ziemniaków /, ale nie brakuje również momentów wzruszenia. Spektakl lekki, nawiązuje do dobrej tradycji komedii związanych z tematem wojskowym – tj. Pułkownik Kwiatkowski rodem z opowieści o dzielnym Szwejku czy filmu jak Rozpętałem II wojnę światową. Na koniec aktorzy częstują widzów dobrą grochówką. Scenografię pełni wjeżdżający gazik zabytkowy GAZ 69, autentyczna wojskowa KUCHNIA POLOWA oraz duże blejtramy uwidaczniające kompanię żołnierzy w stołówce wojskowej Reżyseria i scenografia: Józef Markocki Opracowanie muzyczne: Józef Markocki Postaci: Kucharz Marian PL –Jan Kochanowski Kucharz Hans D – Zbigniew Bodzek/Damian Szydłowski Kucharz Stiopa RU - Józef Markocki Sanitariuszka Zuza CS – Joanna Zabuska Czas trwania 60min” (źródło: http://www.pantomima.pl/kucharz.html)

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 maja 2014, 10:08,

Bajkowa Niedziela z okazji Dnia Dziecka w Janczewicach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek w Lesznowoli serdecznie zaprasza do wspólnej, wspaniałej, teatralnej zabawy z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w niedzielę, dn. 1 czerwca 2014 roku o godz. 16.00 w świetlicy GOK Lesznowola w Janczewicach przy ul. Jedności 99a. W programie: przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Podróż z zaczarowaną walizką" w wykonaniu Zespołu Aktorskiego p. Anny Kolanowskiej. Po przedstawieniu: zabawy, konkursy z nagrodami, słodkości i malowanie buziek. Gorąco zachęcamy dzieci do przybycia w bajkowych przebraniach! Wstęp wolny. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę z okazji Dnia Dziecka.
 

BAJKOWA NIEDZIELA Z OKAZJI DNIA DZIECKA W JANCZEWICACH
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie