Informacje31 maja 2008, 00:00,

PIKNIK RODZINNY W PARKU MIEJSKIM PIASECZNO


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na PIKNIK RODZINNY. Niedzielna impreza rodzinna, odbędzie się w Dniu Dziecka 1 czerwca 2008 roku, od godziny 12:00 w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas Festynu Rodzinnego w Piasecznie, masa atrakcji czeka na małe, jak i większe dzieci. Gwiazdą rodzinnego pikniku będzie SZYMON WYDRA z zespołem CARPE DIEM.

FESTYN PIKNIK RODZINNY W PARKU MIEJSKIM PIASECZNO

Organizatorzy Festynu Rodzinnego w Piasecznie, przygotowali dużo ciekawych atrakcji m.in.: spotkanie z poetką Agnieszką Frączek, wioska indiańska, miasteczko harcerskie, miasteczko integracyjne Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zalesia, rodzinne konkursy sportowe, kolorowy plac zabaw, konkursy plastyczne, psy zaprzęgowe, stoiska handlowe, stoika organizacji pozarządowych, akcja bezpłatnych badań, pokazy służb publicznych, zawody dekarzy i wiele innych atrakcji.

Od godziny 10:00, organizatorzy zapraszają na parking przy ul. Sierakowskiego na bezpłatne badania. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego.

Festyn Piknik Rodzinny w Piasecznie program imprezy:

12:00 Konstancińska Orkiestra Estradowa Rondo.
12:45 Zespół DO, MI, SOLKI.
13:30 Teatr Z£OTY DUKAT - Zabawa w nutki.
14:30 Taniec Indian cz. 1
15:00 Występ zespołów FANGO i REMEDIUM.
15:30 Taneczny pokaz Klubu Sportowego Grawitacja.
15:45 Taniec Indian cz. 2
16:15 Pokaz K.S. Grawitacja.
16:30 Pokaz Centrum Medycznego Puławska.
17:00 Program niespodzianka.
18:00 Występ zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy.
19:00 Działania plenerowe mimów, akrobatów, szczudlarzy i klaunów.
20:00 Koncert SZYMONA WYDRY z zespołem CARPE DIEM.

SZYMON WYDRA i CARPE DIEM

SZYMON WYDRA i CARPE DIEM zespół, oficjalnie zapoczątkował swoją działalność we wrześniu 1992 roku. W jego skład zespołu CARPE DIEM wchodzą: Szymon Wydra (wokal), Zbigniew Suski (gitara), Karol Sionek (instrumenty klawiszowe), Jarosław Suski (perkusja). Styl muzyczny, który grupa reprezentowała określano mianem: progresywnej piosenki autorskiej, zahaczającej niejednokrotnie o przebojową muzykę środka. Już wtedy mówiło się o muzyce Carpe Diem, że jest niezwykle perspektywiczna. W latach 1992-2000 CARPE DIEM występował na wielu przeglądach i festiwalach o charakterze zarówno regionalnym jak i ogólnopolskim, zdobywając tam liczne nagrody i wyróżnienia. Prezentowane przez niego programy muzyczne były wysoko i pozytywnie opiniowane przez krytyków muzycznych, ciesząc się dużym zainteresowaniem mediów. W 1995 roku utwór "Taki na nas widok" stanowił POWER-PLAY Radia Radom, czego następstwem była sześciotygodniowa obecność na liście przebojów w/w radia. W 1998 roku zespół powrócił na listę z piosenką "Wyspa" utrzymując się tym razem siedemnaście tygodni. Prezentacja utworu odbyła się także w stacji telewizyjnej POLSAT.


SZYMON WYDRA CARPE DIEM - żYCIE JAK POEMAT

Niedługo potem Carpe Diem, zarejestrował utwór pod nazwą "CARPE DIEM", który niemal z miejsca osiągnął status POWER-PLAY Radia Radom. Chwytliwe brzmienie piosenki zostało zauważone przez redaktorów muzycznych Polskiego Radia Kielce, Radia WAWA, Radia Rekord czy TVP1, do którego zaproszono muzyków, a prezentacja utworu odbyła się w październiku 1998 roku w programie ROWER B£AżEJA. W 2002 roku Szymon Wydra został zwycięzcą "Szansy na sukces" oraz finalistą pierwszej edycji konkursu "Idol" emitowanego na antenie telewizji POLSAT, gdzie zyskał uznanie zarówno telewidzów jak i krytyków muzycznych zasiadających w Jury. To właśnie "Idol" przyniósł mu ogromną popularność, której następstwem było nagranie płyty "TOP TEN" oraz albumu autorskiego pt. "Teraz wiem". Album ukazał się 13 grudnia 2002 roku nakładem wydawnictwa HUGOPOLSKA. Producentem materiału jest Artur Gadowski, frontman zespołu IRA. Jest to rockowa płyta, zawierająca 11 nagrań. Utwory zostały skomponowane przez muzyków zespołu w tym Szymona Wydrę, który jest także autorem kilku tekstów. Dwa napisał Jacek Cygan, trzy Robert Piekarski, a słowa do "Marzeń nigdy dość" wyszły spod pióra Krzysztofa Jaryczewskiego (byłego frontmana Oddziału Zamkniętego).


SZYMON WYDRA CARPE DIEM - JAK JA JEJ TO POWIEM

Album promowały trzy single tj. "Teraz Wiem - Carpe Diem", "Pozwól mi lepszym być" oraz "Czarodzieje", do których nakręcono wideoklipy. Melodyjność piosenek w połączeniu z charakterystycznym głosem Szymona została doceniona przez redaktorów muzycznych rozgłośni radiowych ESKA, RadioZET oraz rozgłośni regionalnych. Jednak największym sukcesem okazała się współpraca z radiem RMF FM, w którym to single "Teraz wiem - Carpe Diem" oraz "Pozwól mi lepszym być" zostały wylansowane na Hity, przez co dziś śpiewa je cała Polska. Więcej informacji o zespole Carpe Diem, możecie przeczytać na stronie internetowej zespołu: www.wydra.pl Przyjdź na Piknik Rodzinny w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje1 czerwca 2008, 00:00,

KS Zbójcerze Piaseczno będą gościć Reprezentację Polski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno będzie gościć w Piasecznie - Reprezentację Polski. W dniach od 6 do 8 czerwca 2008 roku, odbędzie się zgrupowanie polskiej kadry Baseballu. To dla nas niebywała okazja pierwszy raz w historii gościć reprezentantów kraju! Dla kibiców i miłośników, dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania i porozmawiania z najlepszymi graczami w Polsce. Na otwarte treningi w Klubie Sportowym w Piasecznie przy ul. Al. 1go Maja 16 - zapraszamy młodzież oraz wszystkich zainteresowanych. Impreza sportowa rozpocznie się 7 czerwca 2008 roku o godzinie 10:00. Wśród kadrowiczów znajdą się zawodnicy piaseczyńskiego Klubu Sportowego Zbójcerze Piaseczno!

Zbójcerze Piaseczno będą gościć Reprezentację Polski

"Mając świadomość ograniczonej możliwości obserwacji lig niższych niż ekstraklasa a jednocześnie nie chcąc pominąć wartościowych zawodników (również nie zrzeszonych w PZBall) w trakcie konsultacji kadry narodowej na boisku KS Piaseczno odbędzie się try out dla zawodników nie powołanych na zgrupowanie. Wszyscy chętni grający w baseball, posiadający polski paszport, aktualne badania lekarskie, których umiejętności mogłyby znacząco wzmocnić drużynę Reprezentacji Polski, proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny w biurem PZBall, lub bezpośrednio z klubem KS Piaseczno, podanie swoich danych kontaktowych oraz krótkiej historii swojej kariery sportowej związanej z baseballem. Chętni stawią się na boisku KS Piaseczno przy ul. Al. 1go Maja 16, 05-500 Piaseczno gotowi do zaprezentowania swoich umiejętności, z własnym sprzętem sportowym, w stroju sportowym w terminie określonym przez PZBall. Uczestnicy try outu przyjeżdżają na miejsce na własny koszt. Dokładny termin zostanie podany 02.06.2008." - Marek Gierasimowicz

Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno   Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno
Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno   Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno
autor/źródło: Klub Sportowy Zbójcerze Piaseczno - www.warsawbaseball.com
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie