Informacje6 września 2014, 12:00,

Piknik Rodzinny w Józefosławiu

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego Wacław Bąk i Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek zapraszają na Piknik Rodzinny 'Pożegnanie lata' w Józefosławiu. Piknik odbędzie się w sobotę, 6 września 2014 roku w godz. 12.00 - 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie Doda. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Interaktywna mapa imprezy: www.envirosolutions.pl/festynpiaseczno Miejsce: Józefosław, tereny na ul. Cyraneczki. Współorganizatorzy: Rada Sołecka Wsi Józefosław, Stowarzyszenie "Nasz Józefosław i Julianów". Sponsorzy: Firma Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., De Silva Piaseczno, Dr Irena Eris. Partnerzy: Bambini Racing, Harcerska Grupa Ratowniczo-Medyczna Piaseczno, Lux Dom.

Piknik Rodzinny w Józefosławiu

Program:
12.00 - występ KS "Grawitacja"
12.30 – występ wokalny uczniów SP Nr 1
13.00 – pokaz Zumby – Klub Green Up
13.40 – pokaz filmu – "Powiat Piaseczyński - Jubileusz X-lecia"
14.00 – występ Zespołów Tanecznych Lidii Leszczyńskiej
14.30 – występ wokalny - Patrycja Bala, Natalia Zaręba
15.00 – pokaz kickboxingu – Piotr Bąkowski z zespołem
15.30 – występ Formacji Tanecznej "Bartek" z Góry Kalwarii
16.20 – występ estradowy dla dzieci i młodzieży
17.00 – występ wokalny Pauliny Romaniuk
18.00 – koncert Dody

Inne atrakcje:
- Tor gokartowy „Bambini Racing” - największy w Europie, profesjonalny team kartingowy dla najmłodszych kierowców. Konkurs kartingowy Bambini Racing
- Plac Bajkowych Zabaw „Podwórko Wyobraźni” klocki MuBaBaO i inne zabawy – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - Michała Malinowskiego
- Młodzieżowy Wolontariat z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii (malowanie buziek, szczudła, chusta klanzy, festiwal kolorów)
- pokazy Straży Pożarnej
- Turnieje Sztuk Walki – Kickoboxing Piotr Bąkowski z zespołem
- Plac Zabaw Sportowych – Tuan Club
- zabawki pneumatyczne
- stoiska: loteria, zabawki, bufet, biżuteria i wiele innych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje6 września 2014, 12:00,

XVII Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku

6 września 2014 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku odbędą się XVII Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem imprezy jest 'Dziedzictwo - źródło tożsamości'. Początek o godz. 12.00. Prowadzenie: Barbara Jabłońska, Urszula Wroniewicz. Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, TOnZ oddział Czersk, Gmina Góra Kalwaria.

XVII Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku

Program:
godz. 12.00 - 17.00
- powitanie gości
- występy zespołów: ŁURZYCANKI (przy Konstancińskim Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie), URZECZEni (przy TOnZ Oddział w Czersku), KALWARKI (przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii)
- "Nadwiślańskie Urzecze. Podwarszawski mikroregion etnograficzny" autorska prezentacja książki oraz filmu "Nadwiślańskie Urzecze" - dr Łukasz Maurycy Stanaszek
- "Znaczenie Wisły dla Urzecza" - prof. dr hab. Karol Piasecki, Uniwersytet Szczeciński
- "Stroje ludowe na Urzeczu" - etnograf Elżbieta Piskorz-Branekova
- Binduga Flisacka - Fundacja Szerokie Wody
- Nieco wcześniej na Urzeczu - film "Czersk. Osadnictwo wczesnośredniowieczne VII-XII w." (TOnZ Oddział w Czersku)
- koncert zespołu HAMBAWENAH
- degustacja tradycyjnych łurzyckich potraw