Informacje29 września 2018, 11:00,

Piknik rodzinny Pożegnanie lata powitanie jesieni w Józefosławiu

29 września 2018 roku w godzinach 13:00-22:00 zapraszamy na imprezę połączoną z potańcówką wiejską pn.: “Pożegnanie lata, powitanie jesieni i rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019”. Piknik rodzinny odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej, przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu. Sołectwo Józefosław organizuje piknik wspólnie z Fundacja Audemus Audire, która podczas pikniku będzie zbierała fundusze na rehabilitację Filipa Mąkosy (Pomoc dla Filipa). W trakcie wydarzenia odbędzie się “Rodzinny Bieg na Orientację”.

PIKNIK RODZINNY POŻEGNANIE LATA POWITANIE JESIENI W JÓZEFOSŁAWIU

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PIKNIK RODZINNY POŻEGNANIE LATA POWITANIE JESIENI W JÓZEFOSŁAWIU

Informacje29 września 2018, 08:30,

Obejrzyj "Poniatówkę" z dr. Barańskim

Realizując pomysł, który padł podczas konferencji historycznej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkryciami w “Poniatówce” na wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytku, który poprowadzi dr Marek Barański.

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

Konferencja o obiektach zabytkowych w Gminie Piaseczno, zorganizowana 20 września w historycznym ratuszu, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jednym z prelegentów był dr Marek Barański, który przedstawił m.in. wyniki badań „Poniatówki” przeprowadzonych w tym roku na zlecenie gminy. – Wychodząc naprzeciw potrzebie umożliwienia obejrzenia osobom zainteresowanym dworku „Poniatówki” od środka, organizujemy wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytkowego dworku, który poprowadzi właśnie dr Marek Barański. Będzie to okazja m.in. do obejrzenia fragmentów odkrytych pod warstwą tynku dekoracji naściennych, będących prawdopodobnie przykładem dekoracji malarskich epoki stanisławowskiej – zachęca do udziału w spacerze wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Spacer odbędzie się w sobotę 29 września 2018 r. w dwóch turach, pierwsza o godz. 10.30 a druga o godz. 11.00. Miejsce zbiórki przy dworku. Wydarzenie jest bezpłatne. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na mail promocja@piaseczno.eu (do piątku 28 września do godz. 15.00). Osoby zapisane będą miały pierwszeństwo skorzystania z wydarzenia, gdyż w spacerze w danej turze może wziąć udział max. 25 osób.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie