Informacje5 czerwca 2016, 12:00,

Piknik Rodzinny Festiwal Odpoczynku Dzień Dziecka w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 czerwca 2016 roku w godz. 12.00-18.00 w parku miejskim w Piasecznie odbędzie się Festiwal Odpoczynku Piknik Rodzinny. Jak co roku piknik organizowany jest z okazji Dnia Dziecka, dlatego nie zabraknie występów i spektakli dla dzieci i młodzieży. Odbędą się też prezentacje placówek oświatowych i organizacji pozarządowych, a także spotkania z literatami. W parku powstanie miasteczko integracyjne i wioska teatralna, zapewnione będą też gry i zabawy sportowe.

PIKNIK RODZINNY FESTIWAL ODPOCZYNKU DZIEŃ DZIECKA W PIASECZNIE

Festiwal zakończy koncert Kapeli Staszka Wielanka na rynku o godz. 18.00, a po nim zapraszamy na „potańcówkę na dechach” – do tańca przygrywać będzie warszawski zespół MENELE, muzyką nawiązujący do folkloru przedwojennej Warszawy. Oprócz znanych warszawskich szlagierów zespół gra autorskie kompozycje, które znakomicie wpisują się w „szemrane” klimaty starej Pragi, Czerniakowa, czy Targówka.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PIKNIK RODZINNY FESTIWAL ODPOCZYNKU DZIEŃ DZIECKA W PIASECZNIE

Kapela Warszawska (także jako Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska) polska grupa muzyczna założona w 1984 roku przez Stanisława Wielanka. To kontunuacja tradycyjnych orkiestr podwórkowych oraz Kapeli Czerniakowskiej. Podstawą repertuaru jest folklor miejski (nie tylko Warszawy, lecz także m.in. Lwowa). Kapela gra także utwory wojenne, okupacyjne, legionowe, więzienne, szmoncesy, rubaszne przyśpiewki, jak również autorskie utwory Wielanka oraz kompozycje innych autorów, takich jak np. Antoni Kopff, Jacek Szczygieł do tekstów Tadeusza Drozdy, Henryka Kotarskiego, Włodzimierza Patuszyńskiego. Stanisław Wielanek – akordeon, śpiew, kierownik artystyczny Rafał Szpotakowski – skrzypce Leszek Krzywiec – gitara Jerzy Kopiński – kontrabas.

Po koncercie zapraszamy na „potańcówkę na dechach”. Do tańca przygrywać będzie warszawski zespół MENELE, muzyką nawiązujący do folkloru przedwojennej Warszawy. Oprócz znanych warszawskich szlagierów zespół gra autorskie kompozycje, które znakomicie wpisują się w „szemrane” klimaty starej Pragi, Czerniakowa, czy Targówka. Skład zespołu: Dariusz Wołosewicz „Grzywa” - śpiew, gitara Mariusz Kuczewski „Qcza” - śpiew, gitara Piotr Walewski – akordeon, śpiew Krzysztof Kłos "Brat" - instrumenty perkusyjne, śpiew.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 czerwca 2016, 11:00,

DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza dzieci z rodzicami na DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ, który odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2016 roku. Organizatorzy przewidzieli dla dzieci dużo atrakcji. Obowiązuje rezerwacja na stronie internetowej: www.kolejka-piaseczno.pl

DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ 2016

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie