Informacje24 czerwca 2018, 13:00,

Piknik otwarcia nowego Ratusza Gminy Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 czerwca 2018 roku od godz. 15.00 zapraszamy na wyjątkowy piknik z okazji otwarcia nowego Ratusza Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Aż do późnego wieczora zakończonego pokazem fajerwerków, będą atrakcje dla całej rodziny, koncerty, występy, zawody sportowe, unikalne artefakty i jedyna możliwość poznania ratusza. Mieszkańcy: zabierzcie znajomych i rodzinę i przybywajcie zobaczyć, co w Ratuszu dziać się będzie!

PIKNIK OTWARCIA NOWEGO RATUSZA GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA

A dziać się będzie tej niedzieli wiele! O czym poinformować będzie można, wysyłając rodzinie w Szczebrzeszynie czy przyjaciółce mieszkającej w Wólce, okolicznościową kartkę z wizerunkiem Ratusza i unikalnym znaczkiem pocztowym, na którym również nasz Ratusz prezentuje się dumnie. A że otrzymać kartkę w dzisiejszych czasach to rzadkość, skorzystajcie z okazji i sprawcie przyjemność rodzinie i bliskim.

Chętni własnoręcznie czy przy pomocy sąsiada, wybiją monetę, także wyjątkową i okolicznościową, i zabiorą na pamiątkę, aby wnukom pokazywać, iż byli tu tego dnia. Albo też ozdobią rysunkiem Ratusza otrzymaną koszulkę i nosić ją będą z dumą przez lato całe.

Wyjątkowe atrakcje w niezwykłym Ratuszu

Nudzić nie będą się dzieci, nawet w przypadku niepogody. Będzie wielkie muzyczne show w wykonaniu DeeDee & Tonio, EKO Papugi Pleciugi oraz pokaz ogromnych mydlanych baniek. Warto w tym dniu przybyć do Ratusza na swoich pojazdach: rowerach, hulajnogach czy deskorolkach i sprawdzić znajomość poruszania się po drogach gigantycznego miasteczka rowerowego. Na scenie przed ratuszem zobaczymy także występy dzieci z konstancińskich przedszkoli, pokazy grupy Egurrola Dance Studio oraz popisy uczniów Studia Piosenki z konstancińskiej Szkoły Muzycznej, Tula Made z Walczykiem o Konstancinie oraz zespół No i Dobrze w mieszance światowych przebojów. Całość, do wielkiego finału w postaci wieczornego pokazu fajerwerków, poprowadzi „dwójkowa’ pogodynka, prezenterka programu „Kawa czy herbata” Aleksandra Kostka, prywatnie mieszkanka naszej gminy.

O tym, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, i jak ważne są codzienne, drobne działania, dowiedzieć się będzie można w specjalnej Eko Strefie Ratusz. Czy można samodzielnie wytworzyć prąd, niezbędny do obejrzenia filmu? Czy wiesz, co się dzieje z tym, co wrzucasz do kosza, a nie jest piłką do koszykówki? A czy wiesz, że jesteś nie tylko tym, co jesz, ale także tym, czym oddychasz? W Eko Strefie Ratusz będzie mobilne centrum edukacji ekologicznej, kino bez prądu, przestrzenna gra planszowa i wystawa.

Nie tylko dla tych, co ubierają się na sportowo będą turnieje badmintona i crossmintona (gra dla szybkich i bardzo szybkich). Czy podejmiecie wyzwanie szybkiej lotki? Dla najlepszych czekają nagrody.

Niespodzianki czekają także na uczestników innych konkursów i zabaw. A są to m.in. kontenery na odpady, karnety na gratisowe przejazdy Konstancińskim Rowerem Miejskim, gadżety promocyjne Gminy Konstancin-Jeziorna.

Jedyną i wyjątkową okazją będzie możliwość zwiedzania Ratusza, wraz z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem. Dowiecie się wszystkiego, co wiedzieć o Ratuszu chcielibyście, ale nie wiedzieliście kogo zapytać. W samym Ratuszu na stoiskach poszczególnych wydziałów, będzie można złożyć wniosek o Kartę Mieszkańca czy Kartę Seniora, otrzymać Kopertę Życia czy dowiedzieć się o Budżecie Obywatelskim.A radni Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna serwować będą samo zdrowie w sokach i smacznych ciasteczkach.

Jedyny taki dzień, na który czekaliśmy od 120 lat – Piknik otwarcia nowego Ratusza. Jeżeli was nie będzie, jak wytłumaczycie to dzieciom i wnukom?

Program Pikniku otwarcia Ratusza Gminy Konstancin-Jeziorna 24 czerwca 2018:
godz. 15.00 -16.00 – rozpoczęcie i powitanie gości, prezentacja atrakcji i programu, muzyczne show DeeDee & Tonio
godz. 16.00- 17.00 – konkurs rodzinny z nagrodami, filmowe hity w wykonaniu dzieci z Tęczowego Przedszkola w Mirkowie oraz tańce narodowe w wykonaniu dzieci z przedszkola Kolorowe Kredki w Oborach, popisy uczniów Studia Piosenki z konstancińskiej Szkoły Muzycznej
godz. 17.00-18.00 – teatrzyk, gry i zabawy dla dzieci EKO Papuga Pleciuga
godz. 18.00 - 19.00 – konkurs rodzinny z nagrodami, pokaz Egurrola Dance Studio
godz. 19.00 – 20.00 – koncert zespołu Tula Made i hit Walczyk o Konstancinie
godz. 20.00-21.30 – ogłoszenie wyników konkursów i potańcówka z zespołem No i Dobrze
godz. 21.30 – fajerwerki nad Ratuszem

Inne atrakcje: • okolicznościowa kartka pocztowa wraz ze specjalnym znaczkiem • własnoręcznie wybita moneta z ratuszem • koszulka z wizerunkiem ratusza własnoręcznie drukowana • konkursy z nagrodami • Eko Strefa Ratusz: mobilne centrum edukacji ekologicznej, kino „bez prądu”, przestrzenna gra planszowa, wystawa plenerowa • miasteczko ruchu drogowego • turnieje badmintona i crossmintona • zwiedzanie Ratusza z burmistrzem • stoiska urzędu • poczęstunek radnych • stoiska handlowe • wozy strażackie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2018, 10:00,

Festyn Rodzinny w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Festyn Rodzinny organizowany w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Bielawskiej 57. Na przybyłych gości czeka mnóstwo atrakcji.  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

FESTYN RODZINNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Przeczytaj też: Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata

W programie:
- konkursy i loteria fantowa z nagrodami
- grill i kawiarenki
- clown
- licytacja pysznego tortu oraz gigantycznego misia
- dmuchane zjeżdżalnie
- malowanie buzi, szalone fryzury
- trampoliny
- strzelanie z łuku
- pchli targ.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie